پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 

 

کسب رتبه برترلرستان دراجرای کیفیت پروژه های آموزشی درسطح کشور

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان لرستان:

 

 

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: استان لرستان در سال‌ جاری رتبه نخست پروژه‌ها در بحث کیفیت اجرایی رادربین ادارات کل نوسازیهای مدارس درکشوربه خود اختصاص داده است.

 

اسدی‌پور با اشاره به این‌که از سال 84 تاکنون هر دو روز سه کلاس درس را تحویل آموزش و پرورش داده‌ایم، گفت: امروز به جایی رسیده‌ایم که هر روز سه کلاس درس تحویل آموزش و پرورش در سطح استان لرستان می‌شود.

 

وی خاطر نشان کرد: از سال 84 تاکنون، 550 هزار مترمربع در قالب هزار و 511 پروژه به فضاهای آموزش و پرورش لرستان افزوده شده است یعنی روزانه 220 مترمربع به فضاهای آموزشی و پرورشی این استان اضافه شده است.

 

مهندس اسدی‌پور خاطر نشان کرد: در حال حاضر 630 میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا بتوانیم طی برنامه‌ پنج ساله تمام مدارس تخریبی لرستان را بازسازی کنیم.

 

اسدی‌پور تصریح کرد: سرانه فضاهای آموزشی لرستان در سال 84، دو و نیم مترمربع بود که این سرانه امسال به 4.5 مترمربع رسیده است.

 

وی با بیان اینکه هنوز تا استاندارد شدن مدارس دراستان فاصله وجود دارد، گفت: این سرانه امروز از نرم کشوری بالاتر است.

 

اسدی‌پور یادآور شد: از سال 84 تاکنون ارتقای کلاس‌های لرستان از لحاظ فضاهای آموزشی سه برابر افزایش داشته است.

 

وی افزود: 200 هزار مترمربع فضای جدید در این مدت تحویل آموزش و پرورش در سطح لرستان داده شده است.

 

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: در این مدت 70 پروژه ورزشی و فرهنگی در سطح لرستان تحویل آموزش و پرورش داده شده است.

 

وی اظهار كرد: اداره کل نوسازی مدارس لرستان برای اولین بار در كشور موفق شد تا مدارس پیش ساخته خود را به واحدهای بتونی پیش ساخته تبدیل كند و تا پایان سال 92 تمامی مدارس پیش ساخته(كانكس) استان به مدارس پیش ساخته بتونی تبدیل خواهند شد.