پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨
 

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از کاهش ۱۶ درصدی اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش در لایحه بودجه ۹۲ خبر داد و گفت: اعتبارات تخریب و بازسازی مدارس نیز در بودجه، ۲۳ درصد کاهش داشته است.

مرتضی رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص بودجه عمرانی آموزش و پرورش در لایحه بودجه 92، اظهار داشت: اعتبارات کُددار ما در قالب لایحه 92 تا کنون 980 میلیارد تومان است که این میزان نسبت به سال قبل کاهش دارد.

وی ادامه داد: اعتبارات عمرانی آدرس‌دار آموزش و پرورش در بودجه سال گذشته، 1160 میلیارد تومان بود که اعتبارات امسال، 16 درصد کاهش داشته است.

رئیسی درباره اعتبارات آدرس‌دار توضیح داد: منظورمان از اعتبارات عمرانی آدرس‌دار یا کُددار، یعنی اعتباراتی که مشخصاً مربوط به وزارت آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه در اعتبارات استانی نیز بخشی به آموزش و پرورش اختصاص می‌یابد، گفت: کاهش عمده اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش به بخش مقاوم‌سازی و تخریب و بازسازی برمی‌گردد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اعتبارات بخش مقاوم‌سازی، تخریب و بازسازی مدارس در سال گذشته یک‌هزار میلیارد تومان بود که امسال به حدود 774 میلیارد تومان رسیده است و کاهش 23 درصدی را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: بر این اساس عمده اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش مربوط ایمنی مدارس است که امیدواریم تأمین شود.