پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨
 
کاش  روزی  از خیرین  واقعی شوم
آقای "رضا قشقایی" مدیر عامل بنیاد "خیر اندیشان فاطمی" با اینکه یک مدرسه ساخته و  400 نفر از خانواده های بی بضاعت را تحت پوشش دارد هنوز خود را از خیرین نمی داند و آرزو می  کند که روزی  یک خیر واقعی شود.
او برای ماندگار شدن نام مادرش مرحوم "صدیقه بهرامی راد" مدرسه ای به نام "صدیقه  کبری" در روستای حصار قاضی جواد آباد ساخته است.
این بزرگ اندیش با اشاره به اینکه موسسه فوق با محور کار آفرینی شروع به کار کرده است می گوید: شبکه ما متشکل از 5 آموزشگاه حسابداری، کامپیوتر، تعمیرات لوازم خانگی و تعمیرات موبایل، کارگاه خیاطی، قالی بافی، شمع سازی و معرق است.
وی ادامه می دهد: تمام مدارس جواد آباد تجهیز و 120 کتابخانه تاسیس شد که از این تعداد 90 کتابخانه در مدارس ابتدای، 19 کتابخانه دوره راهنمایی ایجاد و 8 دبیرستان و 2 مدرسه کاردانش مجهز به کتابخانه شدند.
او جریان خیر مدرسه ساز شدندش را اینگونه شرح می دهد: چندین سال پیش مادری در  بیمارستان فیروز آبادی گریه می کرد و می گفت پسرش فوت کرده و عروسش پس از بدنیا آمدن فرزندش از بیمارستان فرار کرده رفته است و می خواست نوه اش را به مرکز بهزیستی  بسپارد که من پیشنهاد دادم اگر پیش خودت نگهداری هزینه هایش را تامین می کنم و از همان جا فعالیت هایم را شروع کردم.
این نیک اندیش معتقد است: برای انجام کار خیر باید فعل خیر کردن در آدم  ایجاد شود و توفیق لازم است.