پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 
 

رييس سازمان نوسازي و تجهيز مدارس کشور اعلام کرد: براي نخستين بار کارکرد پيمانکاران اين سازمان براي ساخت و ساز مدارس از طريق شبکه IT ارسال خواهد شد.

به گزارش روز سه شنبه6/11/88 خبرنگار آموزش و پرورش ايرنا، دکتر مرتضي رييسي در جمع خبرنگاران، گفت: پيمانکاران به جاي اينکه کارکرد خود را به صورت دستي به سازمان هاي نوسازي استانها ارسال کنند از اين پس از طريق IT به صورت آن لاين و با وارد کردن رمز عبور، کارکرد خود را ارايه خواهند کرد.

وي افزود: از اين طريق اختلاف بين دستگاه اجرايي و پيمانکار به حداقل رسيده و ارتباط مستقيم بين عوامل اداري و ناظرين با پيمانکار از بين مي رود.

معاون عمراني وزير آموزش و پرورش گفت: سيستم مالي ساخت و ساز مدارس از طريق شبکه بانکي کشور انجام و صدور چک متوقف مي شود.

رييسي ادامه داد: صدور اسناد و تاييد کارکرد پيمانکاران نيز از طريق اين شبکه انجام خواهد شد.

به گفته وي، ارسال کارکردهاي پيمانکاران از اين طريق سبب تسهيل کار، سرعت بخشيدن به روند تاييد کارکرد پيمانکاران، سالم سازي روند رسيدگي به کارکرد پيمانکاران مي شود.

رييس سازمان نوسازي و تجهيز مدارس کشور در خصوص نگهداري فني مدارس گفت: بخشي از اعتبارات استاني معاونت عمراني وزارت آموزش و پرورش صرف نگهداري فني مدارس مي شود.

رييسي با اشاره به اينکه 50 ميليون متر مربع فضاي آموزشي در کشور موجود است، گفت: فضاهاي آموزشي به عنوان سرمايه هاي ملي کشور، نيازمند امکانات ويژه براي نگهداري هستند.

وي افزود: بخشي به عنوان نگهداري فني مدارس در وزارت آموزش و پرورش لازم است.

رييسي با اشاره به عمر مفيد 50 ساله مدارس کشور ، افزود: در برخي از کشورها شرکت هاي تعمير و نگهداري راه اندازي شده است که دولت ها در مواقع لزوم با اين شرکت ها به منظور تسهيل امور، قرارداد مي بندند.