پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨
 

کارنامه عملکرد شش ماهه دوم سال 90 اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر تشريح شد؛ 

ایجاد54 کلاس درس/2 نماز خانه/سالن ورزشی/سالن چند منظوره/ سلف سرویس/دیوارکشی از زمان روی کارآمدن دولت نهم و دهم، می‌توان به موارد متعددی از سیاست های موفقیت آمیز دولت در حوزه های گوناگون اشاره کرد که همراه با تغییراتی مثبت، زمینه‌های مساعد برای برداشتن خیز رو به جلو در آینده را نوید می‌ دهد.

شاخصه اصلی دولت نهم و دهم که موتور محرک برنامه‌ریزی ها و اقدامات آن است، عدالت‌طلبی یعنی عنصری است که مقام معظم رهبری همواره بر آن تأکید داشته و دارند. دولت نهم و دهم هم برای تحقق عدالت از نظریه پردازی و شعارها عبور کرد و وارد مرحله اجرایی شد.

دولت نهم و دهم به مردم‌داری و مردم‌باوری نیز که مورد تأکید همیشگی مقام معظم رهبری قرار داشته، باوری عمیق داشته و به درستی یکی از خصوصیات و ویژگی های خود را «مردم داری و مردم‌باوری» قرار داده است.

در راستای اطلاع رسانی شفاف از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر، روابط عمومی این اداره کل در سلسله گزارشی به انعکاس فشرده و چکیده اهم خدمات و دستاوردهای در شش ماهه دوم سال 90 می پردازد اما به طور یقین جمع آوری و انعکاس کامل عملکرد و خدماتی که در این مدت به اذعان بسیاری از افراد و حتی منتقدان تلاشی بی وقفه و بی نظیر پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون داشته، کاری سخت است که مجالی طولانی می طلبد.

آموزش و پرورش به سبب تعامل سازنده با بیش از دو سوم جمعیت کشور (دانش آموز و اولیاء) و نقش مهندسی فرهنگی جامعه در طول تاریخ از جایگاه ویژه و تاثیر گذاری برخوردار بوده است. زیرا بخش مهمی از دوران شکل گیری شخصیت کودکان و نوجوانان در مدرسه سپری می شود و رشد وشکوفایی استعدادهای لایزال الهی دانش آموزان به بستری مناسب نیاز دارد که اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر با الهام از مبانی اسلامی و رهنمود های مقام معظم رهبری (مدظله) زمینه ای فراهم آورده و این مهم را در حوزه وظایف خود ایجاد می داند .

اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر با درکی صحیح و عمیق از موقعیت خطیر خویش ایجاد سخت افزارهای آموزشی که مهمترین آن مدرسه ها ئی ایمن ،راحت و پیشرفته را وجهه همت خود قرار داده است که تحقق آن نیاز به سیاستگذاری ، برنامه ریزی و تدارک استلزاماتی دارد، امید آن که اقدامات و برنامه هایی که ذیلا آمده است، بتواند بخشی از فعالیت های زمینه ساز تحقق اهداف متعالی نظام آموزشی کشور را فراهم کند:

بهره برداری از 41 کلاس در قالب 9 پروژه با زیر بنای 7176.7 متر مربع با هزینه 49220054412 ریال

بهره برداری از 13 کلاس در قالب 4 پروژه با زیر بنای 1709 متر مربع با هزینه 9080000000 ریال اهدائی مقام معظم رهبری (طرح برکت )

احداث 2 نماز خانه در مدارس استان با زیر بنای 256 متر مربع با هزینه 920616406 ریال

خرید و توزیع 4550000000 ریال تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی

اتمام تهیه شناسنامه فنی فضای مدارس استان.

احداث سالن ورزشی در مدارس استان با زیر بنای 120 متر مربع به صورت امانی

احداث سالن چند منظوره در مدارس استان با زیر بنای 657 متر مربع با هزینه 6258280679 ریال

احداث سلف سرویس در مدارس استان با زیر بنای 469.897 متر مربع باهزینه 1666098717 ریال

دیوار کشی در مدارس استان با هزینه1507000100 ریال

روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر