پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨

عیسی صالحی ، خیر مدرسه ساز ، چادگانی است که تا کنون یک نمازخانه و دو کلاس درس ساخته است . وی همچنین پدر شهید محسن صالحی است که در دوران 8 سال دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نایل شد.

به سراغ این خیر مدرسه ساز رفتیم تا با او در مورد اهداف و اعمال خیرش گفت و گو کنیم.

 

 

گفتگو با عیسی صالحی

چه شد که به فکر ساخت نمازخانه و کلاسی به نام پسرتان افتادید ؟

چون پسر من شهید شد ، می خواستم یاد و خاطره این شهید همیشه در ذهن بچه ها بماند . من خوشحالم که خداوند بزرگ چنین فرزندی را به من داد تا بتوانم در راه اسلام او را فدا کنم .

امیدوارم بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم و تا آخر عمر به این مملکت کمک کنیم . این شد که تصمیم گرفتم برای تکمیل این امتحان الهی یک نمازخانه و دو کلاس به نام  او بسازم.

فرزندتان چگونه شهید شد ؟

محسن ، از نیروهای خوب یکی از ارگان های نظامی بود که حین انجام ماموریت به درجه رفیع شهادت نائل شد .

از اینکه این مدرسه را به نام فرزندتان زدید ، چه حسی دارید ؟

من بسیار خوشحالم ؛ چرا که می دانم فرزندم نیز از این کار خیر من راضی است .

نقش همسرتان در این میان چیست ؟

در اصل مشوق اصلی من در ساخت این نمازخانه و مدرسه ، همسر و فرزندانم بودند و خوشبختانه همسرم نیز در این مسیر کمک های زیادی به من کردند .

آیا به غیر از نمازخانه و کلاس کار خیر دیگری انجام داده اید ؟

اگر خدا قبول کند بله ؛ یک زمین چمن فوتبال در شهر زیارتی رزوه وجود دارد که هیچ امکاناتی در آن نیست ؛ تا به حال حدود 80 تن آجر در کنار آن ریخته ام تا یک رختکن ورزشی و سرویس بهداشتی برای ورزشکاران بسازم .

آیا به مدرسه ای که ساختید سر می زنید ؟

بله ؛ خوشبختانه خداوند این توفیق را به من داده است که بتوانم هر از چند گاهی به مدرسه و بچه ها سر بزنم و از اینکه می بینم دانش آموزانی با سواد از این مدرسه بیرون می آیند ، خوشحالم.

چرا مدرسه سازی و این مدرسه را انتخاب کردید ؟

وظیفه من بود که این کار را انجام دهم وقتی دیدم بچه های مدرسه در تنگنا هستند و دانش آموزان واقعا مشکل دارند ، تصمیم گرفتم این کار خیررا به کمک امام جمعه و اداره نوسازی تکمیل کنم که ان شاء الله خداوند قبول فرماید .

اگر صحبتی در پایان دارید بفرمائید .

در پایان تشکر می کنم و فقط در یک جمله می گویم که اگر ما صد هزار مدرسه بسازیم ، در مقابل یک قطره خون شهدا هیچ کاری انجام نداده ایم ؛ چرا که کار خیر را آن ها انجام دادند که جان خود را کف دست گذاشته ، تقدیم این انقلاب کردند .