پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 

يكصدمين مدرسه بركت در استان كردستان افتتاح گرديد

 سه شنبه 28/4/90 ، با حضوردكتر رئيسي رئيس سازمان نوسازي مدارس ، دكتر شايان مدير عامل بنياد بركت ، استاندار كردستان ، مهندس شيرزادي مدير كل نوسازي مدارس كردستان ، و جمعي ديگر از مسئولين كشوري و استاني ، فرهنگیان ، دانش آموزان و اهالي محل ، دبستان 5كلاسه بركت در روستاي قجر ديواندره افتتاح گرديد .

مهندس شيرزادي ،مدير كل نوسازي مدارس كردستان در آئین افتتاح این پروژه آموزشی با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای گرانقدر اسلام و خير مقدم به حضار، گزارشي از مشخصات مدرسه و عملكرد نوسازي مدارس را ارائه داد .

دكتر شايان مديرعامل بنياد بركت نيز در اين آيين با اشاره به پروژه‌هاي در دست اقدام اين بنياد در كشور و استان كردستان گفت: در كل كشور 245 مدرسه به‌نام بركت در حال احداث است كه از اين تعداد 14 مدرسه در استان كردستان در حال ساخت ميباشد.

 وي همچنين ادامه داد انتظار مي‌رود 11 مدرسه تا پايان سال‌ جاري به بهره‌برداري برسد كه سهم شهرستان ديواندره از اين مدارس، سه مدرسه است در حال حاضر دو مدرسه ديگر نيز در روستاهاي تازه‌آباد و كوله در حال احداث هستند.

 مراسم با سخنراني دكتر رئيسي رياست سازمان نوسازي مدارس و اجراي سرود دانش آموزي و در خاتمه با افتتاح مدرسه ادامه يافت .

گفتنی است این دبستان دارای 5 کلاس درس می باشد و در زميني به مساحت 2 هزار و 500 متر‌مربع ، زير‌بناي 560 متر‌مربع  با هزينه اي  بالغ بر 3 میلیارد و 6 میلیون ریال ، از محل اعتباربنياد بركت وابسته به ستاد اجراي فرمان امام (ره) احداث شده است.