پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨
 
 

فيروز رضايي ظهر امروز در سيزدهمين جشنواره خيران مدرسه‌ساز آذربايجان شرقي ظرفيت فعاليت خيران را در آذربايجان شرقي كم‌نظير عنوان كرد.
مدير كل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي با بيان اينكه خيران در آذربايجان شرقي همواره حضوري فعال داشته‌اند، گفت: خيران مدرسه‌ساز نقش برجسته‌اي در امر مدرسه‌سازي استان داشته‌اند و تنها يكي از خيران بيش از 450 مدرسه در استان احداث كرده است.
رضايي ادامه داد: رقم‌هاي ميلياردي از سوي خيران مدرسه‌ساز براي احداث مدرسه در آذربايجان شرقي صرف شده و برخي از اين ابنيه در سطح كشوري بي‌نظير هستند.
وي يادآور شد: جريان خيران مدرسه‌ساز در كشور جريان مباركي است كه در آذربايجان شرقي شاهد تبلور آن بوده و اين خيران از عظمت وجودي فوق‌العاده‌اي برخوردار هستند.
مديركل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي اظهار داشت: خيران مدرسه‌ساز استان در بخش‌هاي مختلف دولتي و خصوصي حضور فعال دارند و در حال حاضر خيراني از بدنه هيئت دولت در راستاي مدرسه‌سازي فعاليت مي‌كنند.
رضايي با اشاره به طرح گشايش ايميل براي دانش‌آموزان و تخفيف 50 درصدي اينترنت براي آموزش و پرورش تصريح كرد: شبكه اينترنت مدارس آذربايجان شرقي با دستور وزير ارتباطات و فناوري توسعه مي‌يابد و 700هزار دانش‌آموز استان از اين توسعه بهره مستقيم خواهند برد.
مدير كل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي تاكيد كرد: اين موارد در كنار فراهم كردن زمينه استفاده معلمان از اينترنت در خانه از جمله امكان فراهم شده براي آموزش و پرورش آذربايجان شرقي است.
وي اظهار داشت: آموزش و پرورش استان در سال‌هاي گذشته به دنبال استفاده از امكانات دولتي براي گسترش اينترنت در مدارس بود و خوشبختانه اين امر به دستور وزير ارتباطات و فناوري كه به عنوان خير مدرسه‌ساز در جشنواره سيزدهم حضور دارد، انجام شد.
رضايي تاكيد كرد: تخفيف 50 درصدي پهناي باند اينترنت و ادامه اين تخفيف در سال‌هاي آتي از جمله خبرهاي خوشي است كه امروز از سوي وزير ارتباطات و فناوري عنوان شد.