پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧
 
 

فيروز رضايي ظهر امروز در سيزدهمين جشنواره خيران مدرسه‌ساز آذربايجان شرقي ظرفيت فعاليت خيران را در آذربايجان شرقي كم‌نظير عنوان كرد.
مدير كل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي با بيان اينكه خيران در آذربايجان شرقي همواره حضوري فعال داشته‌اند، گفت: خيران مدرسه‌ساز نقش برجسته‌اي در امر مدرسه‌سازي استان داشته‌اند و تنها يكي از خيران بيش از 450 مدرسه در استان احداث كرده است.
رضايي ادامه داد: رقم‌هاي ميلياردي از سوي خيران مدرسه‌ساز براي احداث مدرسه در آذربايجان شرقي صرف شده و برخي از اين ابنيه در سطح كشوري بي‌نظير هستند.
وي يادآور شد: جريان خيران مدرسه‌ساز در كشور جريان مباركي است كه در آذربايجان شرقي شاهد تبلور آن بوده و اين خيران از عظمت وجودي فوق‌العاده‌اي برخوردار هستند.
مديركل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي اظهار داشت: خيران مدرسه‌ساز استان در بخش‌هاي مختلف دولتي و خصوصي حضور فعال دارند و در حال حاضر خيراني از بدنه هيئت دولت در راستاي مدرسه‌سازي فعاليت مي‌كنند.
رضايي با اشاره به طرح گشايش ايميل براي دانش‌آموزان و تخفيف 50 درصدي اينترنت براي آموزش و پرورش تصريح كرد: شبكه اينترنت مدارس آذربايجان شرقي با دستور وزير ارتباطات و فناوري توسعه مي‌يابد و 700هزار دانش‌آموز استان از اين توسعه بهره مستقيم خواهند برد.
مدير كل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي تاكيد كرد: اين موارد در كنار فراهم كردن زمينه استفاده معلمان از اينترنت در خانه از جمله امكان فراهم شده براي آموزش و پرورش آذربايجان شرقي است.
وي اظهار داشت: آموزش و پرورش استان در سال‌هاي گذشته به دنبال استفاده از امكانات دولتي براي گسترش اينترنت در مدارس بود و خوشبختانه اين امر به دستور وزير ارتباطات و فناوري كه به عنوان خير مدرسه‌ساز در جشنواره سيزدهم حضور دارد، انجام شد.
رضايي تاكيد كرد: تخفيف 50 درصدي پهناي باند اينترنت و ادامه اين تخفيف در سال‌هاي آتي از جمله خبرهاي خوشي است كه امروز از سوي وزير ارتباطات و فناوري عنوان شد.