پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨
  به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس خوزستان، دكتر حاجي بابايي وزير آموزش و پرورش كشور در يادواره‌ي شهداي معلم و دانش‌آموزان رامهرمز حضور يافت. در اين سفر كه با همراهي مهندس جمشيد فرحبخش مدير كل نوسازي مدارس خوزستان و آقاي فلاحي مدير كل آموزش و پرورش استان انجام شد، در لحظه ورود به رامهرمز، زيارت قبور شهداي گمنام اين شهرستان صورت گرفت و سپس در يادواره‌ي با شكوهي كه برگزار شد حضورت يافتند.

دكتر حاجي بابايي در اين يادواره‌عظيم گفت: شهيد يك نام نيست بلكه يك راه است و ما اگر به شهيدان توجه كنيم راه زندگي و صراط حقيقي را به ما نشان مي‌دهند.

وي در ادامه گفت: شهيد براي هر خانواده افتخار است و فرزند شهيد، همسر شهيد، مادر شهيد و پدر شهيد همه با افتخار از شهيد خود سخن به ميان مي‌آورند و اين افتخار براي خانواده‌هاي شهيدان براي هميشه تاريخ ماندگار است.

وزير آموزش و پرورش تحولات اخير جوامع را برگرفته از پيام شهيدان دانست و افزود: پيام شهيدان مانند پيام پيامبران نافذ است و روشنگري به همراه دارد.

وي همه شهيدان را معلم عنوان كرد و گفت: شهيدان با نثار خون خود الفباي انسانيت را به ما آموختند و اگر امروز، ما در جامعه به راحتي نفس مي‌كشيم، مديون رشادتها و شهامت‌هاي آنها هستيم.

در پايان اين يادواره‌ي باشكوه، خانواده‌هاي شهيدان منطقه، از دست وزير آموزش و پرورش لوح تقدير دريافت كردند.