پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 

به همت خیر نیک اندیش عباس جلالی و حمایت همه جانبه مسئولان اداره آموزش و پرورش پس از گذشت 15 ماه کار شبانه روزی، سرانجام مدرسه خیر ساز مجید و محسن مثقالی با حضور رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، اسفندیار چهاربند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، خانواده های معظم شهدا، جانبازان و اولیا مدرسه به بهره برداری رسید.

خیابان شهید شیدایی در محله دور راهی قپان 17 تهران حال و هوای دیگری داشت. چند قدم مانده به مدرسه، سرو صدای شادی بچه ها  از دور به گوش می رسید. همه چیز آماده و مهیا شده بود تا دانش آموزان دختر دبیرستان سال تحصیلی جدید را در مدرسه ای نوساز آغاز کنند.
سر در زیبای مدرسه مزین به نام 2 شهید گرانقدر دوران دفاع مقدس «مجید و محسن مثقالی » شده بود تا یادآور ایثار و از خود گذشتگی آنان برای نسل کنونی و بچه های امروز باشد.
دانش آموزان با روپوش های آبی رنگ در صف های منظم ایستادند تا در مراسم سرود جمهوری اسلامی را اجرا کنند. همه حاضرین با دانش آموزان سرود ملی ایران را زمزمه کردند.
 دکتر حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در جمع پر شور و با نشاط دانش آموزان مدرسه خیر ساز حاضر شد و مانند دیگر سخنرانی هایش با مطالب معنا دار خود، توجه همه را به اهمیت کار خیرین مدرسه ساز و آثار و برکات این کار در زندگی دنیایی و ثواب اخروی جلب کرد.
  وی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به دانش آموزان  از بانیان و خیرین مدرسه ساز منطقه 17 قدر دانی کرد و گفت:«خیر مدرسه ساز منطقه 17 که بانی ساخت این مکان آموزشی است در کار خیر و پر ثواب قدم گذاشته و بدون تردید نتیجه اقدام خیر خواهانه و نیک خود را در زندگانی و جمع خانواده خویش می بیند. رونق زندگی و خوشبختی انسان ها فقط کسب مال و ثروت اندوزی نیست ، بلکه اگر  به معنای واقعی خوشبختی فکر کنیم ، می فهمیم که سلامتی و زندگی خوش و... خوشبختی است .»
در ادامه رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور از آثار و برکات این حرکت جهادی و معنوی نیر صحبت کرد و افزود:« اکنون فرهنگ مدرسه سازی در حال توسعه در نقاط مختلف جهان است. جامعه خیرین مدرسه ساز خارج از کشور تلاش می کند که دانش آموزان ایرانی در هر کجای دنیا که زندگی می کند زیر پر چم مقدس ایران درس بخواند و فرهنگ ناب و اصیل ایران را پاسداری کنند.»
پس از سخنرانی دکتر حافظی رئیس جامعه  خیرین مدرسه ساز کشور نوبت «اسفندیار چهاربند »مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران رسید تا در جمع دانش آموزان حاضر شود و برای دقایقی درباره فرهنگ مدرسه سازی و چگونگی ترویج فرهنگ ایثار  و شهادت و نامگذاری مدارس خیر ساز به نام شهدا صحبت کند .
او اقدام خیر مدرسه ساز منطقه 17 برای نامگذری مدرسه به نام شهیدان محسن و مجید مثقالی را هوشمندانه و آگاهانه توصیف کرد و گفت :« جایگاه والای شهدا و نقش این بزرگواران در امنیت و آسایش شهروندان و کشور عزیزمان بر کسی پوشیده نیست . شهدای گرانقدر با نثار خون و جان خود از ایران و انقلاب حمایت کردند و چه سعادتی بالاتر از اینکه نام این شهدا آذین بخش مدارس و آموزشگاه ها باشد .»
وی با ابراز خرسندی از مشارکت خودجوش و معنوی خیرین مدرسه ساز برای کاهش فقر و محرومیت های آموزشی و تحصیلی عنوان کرد و ادامه داد :« فعالیت خیرین مدرسه ساز تهران در طول این سال ها به کل کشور و دور ترین نقاط اشاعه و ترویج پیدا کرده است . جامعه خیرین ما جرو همه اقشار و گروه ها از جمله جوان ، مسن، تحصیلکرده، کم سواد، بانوان و آقایان هستند و بدون هیچ چشمداشتی و بدون نیاز به هیاهو و جنجال تبلیغاتی در مسیر خدمت رسانی به شهروندان  قدم گذاشته اند.»
چهاربند در پایان صحبت هایش از تایید و حمایت بالاترین رده های کشور از جامعه خیرین مدرسه ساز به ویژه مقام معظم رهبری به عنوان مهم ترین پشتوانه معنوی خیری مدرسه ساز یاد کرد.
در پایان مراسم از خیر مدرسه ساز آقای جلالی و مادرشهیدان مثقالی با لوح یادبودی از سوی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و اداره کل نوسازی مدارس استان تهران تقدیر شد.