پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨

وزير آموزش و پرورش پيش از ظهر با حضور در همايش ملي تكريم خيرين مدرسه‌ساز (همسران و بانوان خير) در مركز آفرينش‌هاي هنري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان گفت: خيرين مدرسه‌ساز با احداث مدرسه به منظور ساختن دانش‌‌آموزان دنيا را مي‌سازند.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني و روابط‌عمومي وزارت آموزش و پرورش، دكتر حاجي‌بابايي با اشاره به اينكه تا زماني كه انسان وجود دارد راه انجام عمل خير باز است، اظهار كرد: خداوند انسان را به گونه‌اي خلق كرده كه هر لحظه اراده كند مي‌تواند كار خير انجام دهد.

وي ادامه داد: زيباترين جلوه‌هاي هستي در درون انسان به وديعه گذاشته شده است خيرين مدرسه مي‌سازند تا دانش‌آموز ساخته شود و دانش آموز دنيا را مي‌سازد.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به اينكه كار خيرين قابل قيمت‌گذاري نيست، خاطرنشان كرد: اجر كار شما را خداوند مي‌دهد جزاي خير همواره پشت‌سر شماست چراكه خداوند هر كار خير را هزار برابر پاسخ مي‌دهد.

وي همايش تكريم خيرين را جلسه‌اي براي برنامه‌ريزي در جهت بهتر شدن امور دانست و اظهار كرد: در اين همايش هيچ‌كس به دنبال دريافت پست و مقام نيست بلكه همه براي برنامه‌ريزي گردهم آمد‌ه‌اند تا كارها به نحو احسن انجام شود.

وزير آموزش و پرورش كار خيرين را كوثر خواند و تصريح كرد: در زمان پيامبر به ايشان مي‌گفتند نسل شما منقرض مي‌شود اما خداوند سوره كوثر را نازل كرد تا به آنها بگويد حضرت زهرا كوثر پيامبر، تعالي‌دهنده و پيش‌برنده است.

وي كار خيرين را تعالي دهنده و پيش برنده خواند وخاطرنشان كرد: بايد به سمتي حركت كنيم كه پروژه‌هاي مشاركتي وزارت آموزش و پرورش با خيرين در اولويت بهره‌برداري قرار گيرد.

حاجي‌بابايي با اشاره به اينكه آموزش و پرور ش امروز با آموزش و پرورش ديروز متفاوت است، اضافه كرد: تحول بنيادين آموزش و پرورش به دنبال ساختن دانش‌آموز پژوهنده، محقق، متفكر، خلاق، نوآور، مومن و متدين است.

وزير آموزش و پرورش اظهار كرد: زماني دانش‌آموز پژوهنده مي‌شود كه يك پژوهشگر براي او تدريس كند در سند تحول آموزش و پرورش جايگاه معلم هم‌طراز با استادان دانشگاه، پژوهشگران و فناوران ذكر شده است يعني كار معلم تحقيقاتي، پژوهشي و آموزشي است.

وي ادامه داد: معلم ابتدايي اگر بخواهد شش روز كار كند نمي‌تواند يك دانش‌آموز پژوهنده به جامعه تحويل دهد.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به اهميت مجتمع‌هاي آموزشي و پرورشي و تاكيد بر تجهيز آنها به كتابخانه، نمازخانه، سالن ورزشي، پژوهشسرا و اينترانت ملي گفت: بايد به سمتي حركت كنيم كه آموزش و پرورش از روش سنتي به روش نوين برسد.

وي اهميت كلاس‌هاي فوق‌برنامه را در كيفيت و بهره‌وري بالاي آنها دانست و افزود: بايد آموزش و پرورشي بسازيم كه در طراز جمهوري اسلامي باشد و خانواده در آن نقش كليدي داشته باشد.

دكتر حاجي‌بابايي اظهار كرد: سازمان نوسازي مدارس از اين پس موظف است تمام مدارسي كه تحويل مي‌دهد مجهز به فناوري باشد.

حاجي‌بابايي، آموزش و پرورش را محل پرواز و تربيت دانش‌آموزان خواند و افزود: مدرسه محل نگهداري دانش‌آموزان نيست بلكه دانش‌آموز بايد از كلاس درس پله‌هاي ترقي را طي كند.

وي خطاب به خيرين تصريح كرد: امروز آموزش وپرورش با سرعت فراوان به سمت جلو در حركت است و هر كلاسي كه شما تحويل مي‌دهيد بهشتي خواهد شد تا دانش‌‌آموزان به آنچه خواسته شماست، دست يابند.