پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨
 
 

 به گزارش سرویس اجتماعی برنا، حمید رضا حاجي بابايي با بیان این مطلب اظهار داشت: افتتاح هر مدرسه، بيانگر زيبايي‌هاي روحي، رواني، اجتماعي، خانوادگي و تجلي زيبايي‌هايي است كه در يك جامعه خلق مي‌شود.

 وزير آموزش و پرورش با اشاره به جلوه‌ ويژه استان البرز و شهرستان كرج خاطرنشان ساخت: گام‌هاي بلند و متفاوتي بايد در اين استان برداشته شود.

 وی يادآور شد: مدرسه در استان تعريف متفاوتي دارد، به عبارت ديگر در استان، مدرسه بدون سالن ورزشي، نمازخانه و كتاب‌خانه كامل نيست.

  وي احداث مجتمع‌هاي آموزشي مطلوب را انقلاب عظيمي در تعليم و تربيت دانست.

  به گزارش روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، حاجي بابايي با اذعان به اين كه آموزش و پرورش بايد دانش‌آموز را براي خانواده و جامعه تربيت كند، تصريح كرد: در طول سه سال آينده بايد جهت آموزش و پرورش به سمتي باشد كه اميد در مدرسه، دانش‌آموز، معلم و جامعه را در آن جست و جو كنيم.

 وي ايفاي نقش كليدي خانواده در تعليم و تربيت فرزندان را يك ضرورت خواند و در ادامه با ابراز اميدواري از تصويب مواردي مانند؛ ساخت 85 باب سالن ورزشي، 8 استخر شنا، 100 مدرسه هوشمند الكترونيكي، 420 باب نمازخانه و 420 واحد كتاب خانه در استان البرز اعلام داشت: هر شهرستان بايد داراي يك استخر شنا باشد.

  

حاجی بابایی با اشاره به آموزش شنا براي دانش‌آموزان به عنوان يك انقلاب، آموختن شنا را حق دانش‌آموزان دانست و اظهار داشت: احداث مدارس ورزش، دانش‌آموزان را از حركت به سمت ناهنجاري‌ها دور مي‌كند.

 

 وزیر اموزش و پرورش با طراوت‌ترين افراد در جامعه را معلمان خواند و ادامه داد: از خيرين محترم مدرسه‌ساز مي‌خواهم، مدارسي بسازند كه دنيا از ديدن آن‌ها لذت ببرد، مدارسي كه از امكانات آموزشي و تربيتي كاملي برخوردار باشند.