پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨
 

وزیر آموزش و پرورش ،در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان:

خیران مدرسه ساز در فرآیند تعلیم و تربیت نقش عمده ای ایفا کرده اند

 

وزیر آموزش و پرورش ،در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان ،با بیان این مطلب که در حال حاضر شش هزار مدرسه نیمه ساخت با 30 هزار کلاس درس در کشور وجود

دارد که نیازمند حضور خیران برای تکمیل آنها هستیم گفت:خیران مدرسه ساز در فرآیند تعلیم و تربیت نقش عمده ای ایفا کرده اند.

علی اصغر فانی در شانزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان کرمان که با حضور استاندار، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نمایندگان استان در مجلس، مسئولان استان و خیران مدرسه‌ساز در تالار پالیز کرمان برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش تنها نهادی است که خروجی آن در اداره آینده کشور سهم بسزایی دارد. وی با تقدیر از خیران مدرسه‌ساز در سراسر کشور به ویژه خیران استان کرمان، افزود: در حال حاضر 12.5 میلیون دانش آموز در حال تحصیل هستند که آِینده ساز کشور بوده و تعلیم و تربیت آنها از اهمیت خاصی برخوردار است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، گفت: به همین سبب آموزش و پرورش در تمامی ارکان، به ویژه فرهنگ مسئولیت سنگینی بر عهده دارد.

دکترفانی با اشاره به اهمیت انتقال فرهنگ از گذشتگان به آیندگان، تصریح کرد: جامعه بدون فرهنگ بی هویت است و به همین سبب رهبر معظم انقلاب فرهنگ را ریشه و مبنای اقتصاد عنوان کردند.

وی با تاکید بر نقش مهم خیران مدرسه‌ساز در فرایند تعلیم و تربیت، خاطرنشان کرد: خیران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به طور میانگین روزانه 7.5 کلاس درس را برای تعلیم و تربیت کودکان این سرزمین ساخته‌اند که جای تقدیر دارد.

دکترفانی با اشاره به اینکه در حال حاضر دو میلیون و 100 هزار دانش آموز در مدارسی که توسط خیران ساخته شده‌اند، تحصیل می‌کنند، گفت: کار خیران مدرسه‌ساز صدقه جاریه است که فواید آن بلندمدت است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه خیران با هر نیتی که مدرسه ساخته‌اند و با هر نامی که آن را نامگذاری کرده‌اند، باید همان نام بر مدرسه گذارده شود، افزود: چنانچه مدرسه‌ای  که خیران ساخته‌اند تغییر نام پیدا کرده است، باید هر چه سریعتر به نام مورد نظر خیر نامگذاری شود.

وی با تاکید بر اینکه تعلیم و تربیت کار بسیار سنگینی است که یک وزارتخانه به تنهایی از عهده آن برنمی‌آید، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های این وزارتخانه، توسعه مشارکت دانش آموزان، والدین، معلمان و خیران در آموزش و پرورش است.

دکتر فانی با اشاره به اینکه در استان کرمان خیرانی هستند که علاوه بر ساخت مدرسه، هزینه سنگین اداره آن را نیز تقبل کرده‌اند، گفت: این مهم می‌تواند الگویی برای کشور باشد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه 6هزار پروژه نیمه تمام در آموزش و پرورش کشور وجود دارد، تصریح کرد: از این میزان 200 پروژه نیمه تمام متعلق به استان کرمان است که خیران می‌توانند در تکمیل این پروژه‌ها مشارکت کنند.

دکترفانی با بیان اینکه در حال حاضر 30 هزار کلاس درس نیمه تمام و در حال تکمیل در استان کرمان وجود دارد، خاطرنشان کرد: در شرایط همکاری خیران مدرسه‌ساز، این تعداد مدرسه تکمیل شده و برای مهرماه امسال آماده پذیرش دانش‌آموزان منطقه خواهند بود.