پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان ضمن بیان این مطلب که باید در همه ارکان آموزش و پرورش مشارکت نهادها، مردم، دانش آموران و معلمان دیده شود گفت: خیران مدرسه ساز از نعمت هایی بودند که بعد از انقلاب به آن رسیدیم. علی اصغر فانی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: دکتر روحانی پیام تدبیر و امید را با خود حمل می‌کند و امیدواریم با همکاری مردم و امید ا یجادشده، دولت یازدهم بتواند وظیفه خود را بیش از پیش انجام دهد.
وی افزود: از سخنان رییس جمهور این پیام را دریافت می‌کنیم که بهمردم اعتماد کنیم؛ باید بپذیریم به مردم اعتماد کنیم و تنها به لفظ اعلام نکنیم ودر عمل نشان دهیم. دکترفانی تصریح کرد: اعتماد به مردم هیچ وقت به ضرر کشور و جامعه نیست ودر آموزش و پرورش دولت یازدهم، چهار سیاست را دنبال می‌کنیم و یکی از آنها توسعه مشارکت در آموزش و پرورش است وی بیان کرد: باید در همه ارکان آموزش و پرورش مشارکت نهادها، مردم،دانش آموران و معلمان دیده شود و این یکی از کلیدی‌ترین سیاست‌هایی است که می‌تواندمشکلات آموزش و پرورش را حل کند.
وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: صرف اتکای آموزش و پرورش به امکانات دولت و بودجه کارگشا نیست و اگر این نهاد دنبال تربیت دانش آموزانی است، که تخصص وتربیت را با هم داشته باشند باید بدانیم که با مشارمت مردم محقق می‌شود.
وی افزود: هنوز موادی از قانون مشارکت های آموزش و پرورش و قانون  شوراها وجود دارد که از آن استفاده نکرده‌ایم؛ شوراهای آموزش و پرورش می‌تواند مشکل گشای ما باشد و باید این ها را جدی‌تر بگیریم.
 دکترفانی گفت: خیران مدرسه ساز از نعمت هایی بودند که بعد از انقلاب به آن رسیدیم و هر روز حداقل هفت کلاس توسط خیران بعد از انقلاب در کشور ساخته شده که رقم بسیار بالایی است و حدود 30 درصد از مدارس فعلی توسط خیران و یا با مشارکت آنها ساخته شده و این حوزه باید تقویت شود تا بتوانیم از این ظرفیت خیران استفاده کنیم.
وی بیان کرد: در بودجه سال 93 پیشنهاد شده مدارس نیمه تمام را توسط خیران کامل کنیم و بیش از شش هزار پروژه نیمه تمام در آموزش و پرورش داریم وامیدواریم با مشارکت مردم و خیران آنها را کامل کنیم.
دکترفانی گفت: جهاد مدرسه سازی که بعد از انقلاب در کشور شروع شده باید قوت بیشتری پیدا کند.
وی تصریح کرد: آموزش و پرورش کشور آمادگی دارد بسیاری ازدیدگاه‌هایی که حاکم بوده اما مبنایی نداشته بشکند و به سمت آموزش و پرورش اسلامی وایرانی و متکی بر آراء و خواسته‌های مردم برود.
دکترفانی در زمینه اتمام ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان قول پیگیری داد و بیان کرد: امیدواریم تا آخر دولت این ساختمان به بهره‌برداری برسد