پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨
 
 

 

مدیر اداره آموزش و پرورش ملایر خبر داد:

 وجود 115 مدرسه فرسوده با عمر بالای 30 سال در ملایر

مدیر اداره آموزش و پرورش ملایر گفت: در شهرستان ملاير 115 مدرسه فرسوده با عمر بالاي 30 سال وجود دارد.

به گزارش كميته فرهنگي و تبليغي شانزدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز استان همدان، حجت‌الله چهاردولی در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز شهرستان ملایر با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم در خصوص انفاق گفت: برخی با مالشان در راه خدا جهاد می‌کنند که خیران مصداق این آیه شریفه هستند.

 وی ادامه داد: خیرین مدرسه‌ساز با انفاق اموال خود باعث رشد و توسعه و اعتلای فرهنگ جامعه می‌شوند.

مدیر آموزش و پرورش ملایر این امر را نشانه معرفت و شناخت خیرین برشمرد و افزود: این کار بزرگ باعث بالا رفتن مراتب انسانی این عزیزان است. وی گفت: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای پویا و بانشاط داشته باشیم باید فرهنگ وقف را در کشور تقویت کنیم.

چهاردولی با بیان اینکه داشتن دانش‌آموزان با نشاط و سالم در گرو تحصیل این دانش‌آموزان در محیط‌های آموزشی استاندارد و با نشاط است، افزود: در این زمینه باید همه فضاهای آموزشی ما به استاندارد برسند.

 وی مدرسه را محل شکل‌گیری تربیتی، تحصیلی، خلاقیت، فرهنگ و سلامت دانش‌آموز برشمرد و تصریح کرد: دانش‌آموزان اگر در محیطی آرام و با نشاط تحصیل کنند آینده با نشاط و سالمی را خواهند داشت.

چهاردولی از وجود 247 باب ساختمان آموزشی در ملایر خبر داد و گفت: از این تعداد 236 فضا آموزشی و 11 فضا نیز اداری است. مدیر اداره آموزش و پرورش ملایر تصریح کرد: از این تعداد فضای آموزشی 115 مدرسه عمر بالای 30 سال داشته و استانداردهای مدارس امروزی را ندارند.

وی با اشاره به وجود چندین مدرسه تخریبی و نیاز به مقام‌سازی در شهرستان اظهار کرد: برخی مدارس روستایی نیاز به ساخت مجدد دارند. چهاردولی گفت: در حال حاضر دانش‌آموزان مدارس روستاهای کمازان، کرکان، قشلاق‌قباد و شیرین‌آباد در کانکس هستند.

وی از وجود 2 مدرسه نیمه‌کاره با 30 درصد پیشرفت فیزیکی در مسکن مهر ملایر خبر داد و گفت: این مدارس به خاطر نبود اعتبارات تاکنون نیمه‌کاره باقی‌مانده است. مدیر آموزش و پرورش ملایر تصریح کرد: با توجه به رشد جمعیت در مسکن مهر و شهرک ولیعصر (عج) ملایر، ساکنان این منطقه نیاز مبرم به فضای آموزشی برای تحصیل دانش‌آموزشان دارند.

وی مشکل نیمه‌کاره بودن استخرها و سالن‌های ورزشی روستایی را یکی از نیازهای آموزش و پرورش برشمرد و گفت: ساخت نمازخانه و مدارس قرآنی در شهرستان نیز از دیگر نیازهای آموزش و پرورش است.

چهاردولی تجهیز و تعمیر مدارس به امکانات از قبیل سیستم گرمایشی و ایزوگام، تجهیزات آزمایشگاهی و سرویس‌های بهداشتی و وسایل کارگاهی در هنرستان‌ها را از دیگر نیازهای آموزش و پرورش ملایر برشمرد و گفت: در این زمینه نیازمند یاری خیران هستیم. وی خاطرنشان کرد: هر مدرسه‌ای که توسط خیرین تعمیر و بازسازی شود به نام همان خیر نامگذاری خواهد شد.

گفتنی است، در ادامه خیرین مدرسه‌ساز ملایر در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز این شهرستان مبلغ یک میلیارد و 100 میلیون تومان را برای مدرسه‌سازی، تعمیر و تجهیز مدارس به آموزش و پرورش ملایر تعهد کردند.