پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 
 

خبرگزاری پانا: مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد گفت: یک هزار و 224 خیر مدرسه ساز در این استان وجود دارند.

 به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا حسن احسان افزود: بیش از 700 باب مدرسه خیریه ساز توسط خیرین استان ساخته شده که 85 خانواده شهدا و 253 خانواده  بازماندگان مرحومین که به نام شهید یا برای خیرات پدر و مادر خود ثبت شده است.

 وی تعداد خیرین زن و مرد استان یزد را 100 نفر خیر زن و 685 نفر خیر مرد برشمرد و افزود : 32 مدرسه توسط اشخاص حقوقی و 70 مدرسه توسط اقلیت زرتشتیان یزد که عموما قدیمی هستند ساخته شده است .

 احسان ساخت مدرسه خیریه ساز در استان  را از شروع مدرسه و آموزش به صورت کلاسیک عنوان کرد وگفت : پروژه خیرین در امر مدرسه سازی در استان یزد تازگی ندارد و از سالها قبل توسط زرتشتیان برای رفاه حال دانش آموزان ابتدایی در 4 حومه رحمت آباد ، خرمشاد، مریم آباد و نرصی اباد شهر یزد ساخته شده است .

 مدیر عامل مجمع خیرین استان بیان کرد : اولین مجمع خیرین مدرسه ساز در کشور به نام جهاد مدرسه سازی فعالیت خودرا در استان یزد شروع کرد و در سال 78 به صورت منسجم و تشکیلاتی در کل کشور به اسم جامعه خیرین مدرساز تثبیت شد .

 احسان هدف اصلی این مجمع را رابط بین آموزش و پرورش و مردم دانست و شرح وظیفه مجمع را جذب پتاسیل های نیکوکاری خیرین و در جهت صرف  این نیرو برای احداث ، توسعه و تجهیز و تعمیر مدارس عنوان کرد.