پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٦ خرداد ١٣٩٨
 

به گزارش روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس وبه نقل ازخبرگزاری فارس از زنجان، محمدحسین ترابی‌زاده ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان زنجان اظهار داشت: برگزاری مراسم تودیع و معارفه کلاس درسی برای تمرین خدمتگزاری است.

وی با بیان اینکه باید بدانیم قرار گرفتن در یک پست تنها فرصت خدمت کردن به مردم است، تصریح کرد: مسئولان باید از فرصت به دست آمده در سمت‌های مختلف برای خدمت بهتر به مردم استفاده کنند.

معاون فنی و نظارت سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه آمدن‌ها و رفتن‌ها مهم نیست، خاطر نشان کرد: اثرگذاری افراد در طول خدمت بسیار مهم‌تر از مدت حضور افراد در سمت‌های موجود است.

این مسئول با اشاره به اینکه اولویت نوسازی در ساخت مدارس در کشور تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است، تاکید کرد: در صورت امکان این سازمان از آغاز هر گونه پروژه جدید در کشور خودداری خواهد کرد، اضافه کرد: با تصویب مجلس مبنی بر تخلیه و بازسازی مدارس تخریبی وضعیت مدارس کشور از نظر استاندارد بهبود یافته است.

ترابی‌زاده با اشاره به اینکه وضعیت مقاومت مدارس کشور مناسب است، اعلام کرد: باید از این پس به فکر طراحی و بهبود شکلی مدارس باشیم.

وی با بیان اینکه مدارس باید دارای شکل و شمایل بومی و ملی باشد، ادامه داد: فضای مدارس باید با آموزش‌های ارائه شده هم‌خوانی داشته باشد.

معاون فنی و نظارت سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه فضاهای آموزشی باید تمام‌ نیازهای دانش‌آموزان را رفع کند، عنوان کرد: اگر مدرسه‌ای بدون نمازخانه و یا کتاب‌خانه به آموزش و پرورش تحویل داده شود، در واقع ناقص است.

این مسئول با تاکید بر اینکه فضای مدارس باید در راستای نشاط و سلامت دانش‌آموزان باشد، گفت: باید مدارس به سمت تعلیم و تربیت مناسب حرکت کند.

ترابی‌زاده با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال 80 درصد تخصیص یافته است، ادامه داد: این اعتبار برای تکمیل 5 هزار و 400 مدرسه در حال ساخت در کشور هزینه شده است.