پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 

بار دیگر نیک اندیشان عرصه مدرسه سازی افتخار آفریدند و مدرسه ای دیگر در منطقه 13 تهران متولد شد. این باریک بانوی خیر با وقف تمام دارایی خود ،در راه مدرسه سازی ارزشمند ترین اقدام را در این زمینه انجام داد.
به گزارش خبرنگارمجمع خیرین مدرسه ساز تهران ،مدرسه حضرت فاطمه زهرا (س) به همت خیر نیک کردار جناب آقای «اکبر ابراهیمی» و مشارکت بانوی گرامی «قدسی بنی فاطمه» در منطقه 13 شهر تهران احداث شد.
 مراسم افتتاحیه این مدرسه صبح روز چهارشنبه 28 دی ماه با حضور مسئولان عالی مجمع خیرین مدرسه سازکشورو شهر تهران، سازمان نوسازی مدارس کشورواستان تهران،  مدیران آموزش و پرورش شهر تهران، مهمان های ویژه و اصحاب رسانه برگزار شد.
بنا بر این گزارش مدرسه حضرت فاطمه زهرا (س) با مساحتی حدود 809 متر مربع، 6 کلاسه، ظرفیتی برابر 180 دانش آموز دارد. این مدرسه با همت اکبر ابراهیمی خیر نیک اندیش و مشارکت بانو «قدسی بنی فاطمه» در منطقه 13 تهران احداث شده است.
در ابتدای این مراسم، «اسدالله مرتضایی» مدیر آموزش و پرورش  منطقه 13شهر تهران، پیرامون افتتاح این مدرسه خیر ساز اظهار داشت:« امروز در روزگار ما بهره وری و اثربخشی باید در همه زمینه ها مورد توجه قرار گیرد  و برای اثربخشی بالاتر باید در همه زمینه ها کارها به نحو احسن صورت گیرد تا شاهد بهره مندی بیشتر در همه زمینه ها خصوصاً مدرسه سازی باشیم.همچنین با توجه به ظرایف بخش نوسازی  در شهر تهران باید توجه جدی تری انجام گیرد. زیرا اکثر مناطق شهر تهران از بافت فرسوده رنج می برند.»
وی درباره نقش خیرین مدرسه ساز اضافه کرد:« همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم به چند گروه بشارت می دهند، خیرین ما همچنین این دو خیر گرامی  جناب اقای ابراهیمی و بانو بنی فاطمه به مرحله بشر المحسنین  که بالاترین مرحله بوده دست یافتند. من به نوبه خود افتخار می کنم در حوزه مشارکت خیرین برگ دیگری آغاز شده است و امیدواریم سایر خیرین به ظرایف کار توجه بیشتری داشته باشند و مانند سابق نهایت بهره مندی و اثر بخشی را داشته باشیم.»
در ادامه مراسم،  گروه سرود دانش آموزان مدرسه ضمن اجرای سرود مقدم میهمانان را گرامی داشتند و از فعالیت بزرگان امر مدرسه سازی تقدیر و تشکر کردند.
همچنین در ادمه مراسم خیر نیک اندیش «آقای اکبر ابراهیمی» افتتاح مدرسه حضرت فاطمه زهرا(س) را از باشکوه ترین مراسم با حضور بزرگان دانست و گفت:«در هیچ مراسمی شاهد چنین جمعی از بزرگان امر خطیر مدرسه سازی نبوده ام و من نام این مراسم را افتتاح ویژه می نامم. وی بخشش بانو بنی فاطمه را با ارزش ترین فعالیت دانست و اضافه کرد: این بانوی خیر با وقف تمام دارایی خود در راه مدرسه سازی ارزشمند ترین اقدام را در این زمینه نسبت به من که تا به حال 82 مدرسه احداث کرده ام انجام داده است زیرا این بانو از تمام مال خود در این راه صرف کرده است اما هنوز افتخار چنین در جه ای به من نرسیده است.»
 همچنین در ادامه مراسم «حسین بور بور» بنیان گذار  جامعه خیرین مدرسه ساز، دکتر حافظی رئیس جامعه خیرین کشور ، «نعمت بنی آدم» رییس هیئت مدیره مجمع خیرین  ضمن سخنرانی ، از این قشر نیک کردار تشکرکردو اقدامات خیرین را بالاترین درجه از مرحله انسانی دانستند.
در پایان مراسم سید علی یزدی خواه  مدیرکل آموزش و پرورش تهران درباره نقش خیرین افزود:« کاهش مدارس چند نوبته شهر تهران ناشی از فعالیت های پر ثمر خیرین بوده و این قشر نیکوکار جلوه ایثار و فداکاری هستند. چنانچه این فرهنگ الهی با وجود خیرین  در دانش آموزان این مدارس خیر ساز نهادینه شده وچراغ این راه هیچ گاه خاموش نمی شود.»
در اختتامیه این مراسم، لوح تقدیر به بانیان و خیرین این مدرسه  آقای ابراهیمی و بانو بنی فاطمه اهدا شدومدرسه به وسیله این دو خیر به طوررسمی افتتاح شد.