پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
به گزارش ايرنا، 'مهدي سعادتي' پنجشنبه شب در سيزدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز گيلان در بندرانزلي افزود: همه ارزش هاي انساني از جمله كرامت، محبت و انسانيت در روحيه اين نيكوكاران متجلي شده است.
وي اظهار داشت: اين نيكوكاري ، موجب نهادينه شدن كرامت انساني و توجه به حقوق انسان ها در جامعه مي شود.
نماينده عالي دولت در گيلان با اشاره به سرشت پاك انسانهايي همچون آيت الله بهجت خاطر نشان كرد: وجود انسانهايي از قبيل آيت الله بهجت به سبب فطرت پاكشان بلاياي طبيعي از جمله زلزله را دور مي كنند و خيرين نيز كشور ما را بيمه مي كنند.
وي بيان داشت: طي چهار سال ( از سال 84 تا88) 825 پروژه با چهار هزار و 115 كلاس با زيربناي بيش از 510 هزارمترمربع با اعتبار 180 ميليارد تومان ساخته شده است.
وي يادآور شد: در سال گذشته، 71 پروژه در قالب 283 كلاس و با زير بناي بيش از 27 هزار متر مربع و اعتباري بالغ بر 13 ميليارد تومان اجرا شده است.
وي با تاكيد بر اينكه با توجه به پتانسيلهاي موجود اين جايگاه كنوني، شايسته گيلان نيست افزود: ظرفيتهاي گيلان را بايد شناسايي و از آنها بهره بجوييم.
سعادتي عمل خيرين را معامله با خدا عنوان و بيان داشت: جهاد مال و جان دستور خداست و تا آخرين لحظه عمر ادامه دارد.
وي گفت: حسن كار خيرين اين است كه خدا اين معامله را امضا و تضمين مي كند.
وي ياد آور شد: عملكرد خيرين تاثير مستقيم در تربيت انسانها دارد و توشه اي براي آخرت آنهاست.
مدير كل نوسازي مدارس گيلان نيز اظهار داشت: در دور سوم سفر رييس جمهوري به گيلان با همكاري مدير كل آموزش و پرورش 10 مصوبه بزرگ آموزشي براي گيلان به تصويب رسيد.
'عمران حسن زاده' تكميل ، احداث و تجهيز 90 سالن ورزشي ، ايجاد، تكميل و تجهيز 400 باب نمازخانه و كتابخانه، احداث 17 استخر آموزشي شنا، استانداردسازي سيستم گرمايشي و سرمايشي براي يك هزار كلاس درس، خريد تجهيزات آموزشي با اولويت هنرستانهاي فني و حرفه اي، تجهيز يكصد مدرسه به امكانات مدرسه هوشمند و احداث دو مجتمع آموزشي دانش اموزان استثنايي را از فعاليتهايي عنوان كرد كه اعتبارات آن از سهم عمراني ، استاني و ملي تامين مي شود.
وي مقاوم سازي مدارس بويژه در مدارس روستايي را از اولويت هاي برنامه ها در سالجاري عنوان كرد.
وي از خيرين خواست با توجه به فرمايشات رهبري براي نوسازي مدارس بيش از گذشته تلاش كنند تا هرچه زودتر همه مدارس فرسوده جمع آوري شود.