پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧

مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان با بیان اینکه هیچ مدرسه‌ای در زلزله‌های امروز استان هرمزگان تخریب نشده است گفت: ۱۷ کلاس درس آسیب ۵ تا ۳۵ درصدی دیده‌اند.

رضا مدرس، مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، به زلزله اخیر استان هرمزگان و پس لرزه‌های آن اشاره کرد و اظهار داشت: تمام مدارس شهرستان میناب و جاسک سالم هستند و آسیب‌دیدگی فقط مربوط به مدارس منطقه بشاگرد است.

وی با بیان اینکه در منطقه بشاگرد 477 کلاس درس وجود دارد، افزود: ارزیابی‌های اولیه و بررسی میدانی نشان داد که 17 کلاس درس آسیب‌ دیده‌اند.

مدرس اضافه کرد: بر اثر زلزله امروز هرمزگان 7 کلاس درس آسیب 35 درصدی و 10 کلاس درس نیز بین 5 تا 10 درصد آسیب دیده‌اند.

وی به سال احداث مدارس آسیب دیده اشاره کرد و گفت: 7 کلاس درسی که دارای 35 درصد آسیب‌دیدگی بود، در قالب 2 مدرسه است؛ مدرسه اول 3 کلاسه بوده و در سال 1360 احداث شده است و مدرسه دوم 4 کلاسه بوده و در سال 1365 ساخته شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان با بیان اینکه هیچ مدرسه‌ای مشکل سازه‌ای ندارد، ادامه داد: اکثر آسیب‌دیدگی‌ها مربوط به ترک‌خوردگی نمای ساختمان‌ها است.

وی درباره مرمت مدارس آسیب‌دیده بیان داشت: عملیات اجرایی 2 مدرسه آسیب‌دیده از هفته آینده شروع می‌شود و برای اول مهر مشکلی از بابت تحصیل دانش‌آموزان در مدارس نخواهیم داشت.