پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 
 

وزير آموزش و پرورش با اشاره به ساخت 20هزار كتابخانه و نمازخانه با تجهيزات لازم در مدارس كشور با اولويت مراكز استانها گفت: تا پايان سالجاري هيچ مدرسه اي نبايد بدون سالن ورزشي باشد.

حميدرضا حاجي بابايي در  گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا افزود: به جهت ارتقاء و ترويج سلامت دانش آموزان 4 هزار سالن ورزشي در كشور و همچنين80 سالن ورزشي در آذربايجان غربي در سال جاري ساخته خواهد شد.

وي با اشاره به اهميت ورزش در مدارس اظهار داشت: توسعه ورزش همگاني، سلامت دانش‌آموزان و ارتقاي سطح قهرماني در گرو توجه به امر ورزش در مدارس است و از اين رو سالن‌هاي ورزشي بايد در كنار مدارس ساخته شوند.

وي افزود: پروژه‌هاي وزارت آموزش و پرورش در سال ‌جاري شامل طرح‌هاي ورزشي، نمازخانه و كتابخانه است و اولويت با مراكز استان‌ها است.

حاجي‌بابايي ادامه داد: در سال جاري 4 هزار سالن ورزشي در مدارس كشور و 20 هزار كتابخانه و نمازخانه با تجهيزات لازم ساخته مي‌شود و براي سال‌ جاري به سازمان نوسازي مدارس ابلاغ شده كه هيچ مدرسه‌اي نبايد در كشور بدون نمازخانه، سالن ورزشي و كتابخانه ساخته شود.

وزير آموزش و پرورش در ادامه از استخدام نيروي حق‌التدريس در كشور خبر داد و بيان داشت: 26 هزار نفر حق‌التدريس يعني دو برابر ظرفيت استخدامي كشور در سال ‌جاري استخدام مي‌شوند.

وي با بيان اينكه افراد واجد شرايط بايد مداركشان را تحويل دهند، اضافه كرد: اصل براي ما سابقه كار است و معلم‌هاي حق‌التدريس از ابتداي مهر بر اساس سوابقشان به صورت حق‌التدريس سركلاس مي‌روند.

حاجي‌بابايي با اشاره به پرداخت مطالبات بازنشستگان فرهنگي آموزش و پرورش عنوان داشت: مطالبات بازنشستگان فرهنگيان بايد تا آخر سال گذشته پرداخت مي‌شد ولي به دليل حجم ترافيك كارهاي بانكي، پرداخت مطالبات در هفته دوم و سوم فروردين سال جاري انجام شد.