پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 
: 300 باب مدرسه توسط اداره‌‌کل نوسازی مدارس لرستان در سال 90 هوشمندسازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری پانا به نقل از اداره‌کل آموزش و پرورش استان لرستان، اسدی پور، مدیرکل نوسازی مدارس استان لرستان گفت: خوشبختانه در بحث کپرزدایی کارهای بسارخوبی از سال 86 شروع شده است و در حال حاضر در استان هیچگونه گزارشی را در خصوص وجود مدارس کپری نداریم و اگر موردی هم وجود داشته باشد آمادگی کامل را داریم که اینگونه مدارس را بازسازی نماییم.

وی افزود: در شش ماهه اول سال جاری در هفته دولت و مهرماه آمادگی داریم تا پروژه هایی راکه آماده افتتاح هستند تحویل ادارات آموزش و پرورش دهیم.

اسدی اضافه کرد: پیش‌بینی شده با تخصیص به موقع اعتبارات بتوانیم 45 پروژه آموزشی و پرورشی را در قالب 188 کلاس درس تحویل آموزش و پرورش دهیم.

وی تصریح کرد: دریک مقطعی مدارس ما چهار نوبته بودند و با توجه به نیاز آموزش و پرورش باید تبدیل به سه نوبته و دونوبته شوند و امروزه عدالت آموزشی حکم می کند مدارس یک نوبته شوند و در یک مقطع دیگر بحث نیاز سالن های ورزشی در مدارس مطرح می شود.

اسدی پور ادامه داد: بر اساس ارزیابی معاونت نظارتی و راهبردی ریاست محترم جمهوری بعد از استان اردبیل رتبه دوم کشور را کسب نموده ایم.

وی تاکیدکرد: در سال جاری 20 درصد اعتبارات جهت خرید تجهیزات مدارس پیش بینی شده که با تخصیص اعتبارات یک انقلاب خوبی را در بحث تجهیزات خواهیم داشت.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان در خصوص مصوبات دور سوم سفر در استان گفت: تنها در بحث مصوبات دور سوم سفر که قطعاً در سال جاری اجرایی خواهند شد، حدود 110 هزار متر مربع به فضاهای آموزشی و پرورشی استان اضافه خواهد شد.

اسدی ‌پور در خصوص طرح‌های مصوب در دور سوم سفرهای استانی افزود: تعداد300 باب نمازخانه، کتابخانه، 100باب سالن ورزشی، 12باب هنرستان، 5 باب مدرسه شبانه روزی، احداث 8 باب استخر شنای دانش‌آموزی و هوشمندسازی 300 باب مدرسه همه مواردی هستند که در راستای توسعه انجان شده اند.