پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨
 
مدیرکل دفتر امور مدارس عشایری گفت: حدود 20 درصد از مدارس عشایری که زیرساخت های لازم را داشتند، به امکانات هوشمند مجهز شده اند.

عبدالرسول شکیبافر در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا و با اشاره به بحث هوشمندسازی مدارس عشایری اظهار کرد: در سال گذشته برخی از مدارس عشایری به امکاناتی از قبیل تابلو هوشمند، دیتا پروژکتور و امکانات اولیه هوشمند سازی مجهز شدند.


وی ادامه داد: امسال به دلیل این که هنوز اعتبارات تملک دارایی تامین نشده است، اقدامی درخصوص هوشمندسازی مدارس صورت نگرفته است، البته برنامه ریزی های لازم را انجام داده ایم که به محض تامین اعتبار، هوشمند سازی مدارس عشایری را پیگیری خواهیم کرد.


مدیرکل دفتر امور مدارس عشایری با بیان اینکه در سال گذشته تعدادی از مدارس عشایری هوشمند شده اند، گفت: حدود 20 درصد از مدارس عشایری که امکانات و زیرساخت های لازم مانند برق، تلفن و تجهیزات ارتباطی را داشتند، به امکانات هوشمند مانند تابلو هوشمند، دیتا پروژکتور مجهز شده اند.


وی افزود: برنامه ریزی هایی درخصوص هوشمند سازی مدارس عشایری سیار از سال آینده درنظر گرفته شده است.

شکیبافر تصریح کرد: در حال حاضر چون زیرساخت های لازم برای هوشمند سازی در همه مدارس عشایر فراهم نیست، هوشمند سازی به معنای کامل در مدارس عشایری اتفاق نمی افتد، اما هرجایی که امکانش باشد حتماً کارهای لازم را در این خصوص انجام خواهیم داد.

مدیر کل دفتر امور مدارس عشایری با بیان اینکه دانش آموزان عشایر، بسیار باهوش هستند اظهار کرد: وقتی برای فرزندان عشایری هزینه می کنیم، ثمرات و فوایدش را نیز می بینیم، چراکه این دانش آموزان بسیار باهوش و مستعد هستند.

وی ادامه داد: دانش آموزان عشایری از ورود فناوری های نوین به کلاس های درسشان بسیار خوب استقبال می کنند، درست است که در منزلشان این امکانات را ندارند، اما داشتن همان امکانات اولیه در مدرسه هم زمینه ساز شکوفایی استعدادها و توانایی های این دانش آموزان می شود.

مدیرکل امور دفتر مدارس عشایری اظهار کرد: سال گذشته بسیاری از مدارس عشایری در استان خوزستان هوشمند شده اند و مدارس شبانه روزی نیز اکثراً، بیش از 50 درصد در بحث هوشمندسازی موفق بوده اند.

شکیبافر در پایان تاکید کرد: تا پایان برنامه پنجم توسعه به شرط تامین اعتبار تمامی مدارس عشایر هوشمند خواهند شد.