پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
 
دکتر مرتضی رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در همایش تخصصی«هوشمندسازی مدارس راهبرد تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش و تبیین جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در اسناد بالادستی» که امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: باید مشخص شود که در مقاطع مختلف تحصیلی از چه فناوری‌هایی استفاده شود و اینکه نگاه ویژه‌ای به هر مقطع داشته باشیم.

وی افزود: باید یک برنامه کوتاه مدت و درازمدت در بخش فناوری به خصوص در مدارس داشته باشیم و براساس مقطع تحصیلی برنامه ریزی شود.

رئیسی با بیان اینکه در کنار تأمین منابع و تجهیزات، محتوا بسیار مهم است، گفت: اگر نتوانیم محتوای کافی را تهیه کنیم، به نظرم تجهیزات تبدیل به اسباب بازی می‌شود البته در کنار تهیه محتوا و تجهیز امکانات باید به آموزش معلمان توجه شود.

وی به موضوع نگهداری از تجهیزات مدارس نیز اشاره کرد و ادامه داد: در کنار تمام مواردی که ذکر شد باید امکان نگهداری از تجهیزات آموزشی نیز مدنظر قرار گیرد و ضمن اینکه استفاده مناسبی از آنها شود.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش به رقم هوشمندسازی تمام کلاس‌های کشور اشاره کرد و گفت: هوشمندسازی تمامی مدارس به رقمی بیش از یک هزار میلیارد تومان نیاز دارد که این رقم یکجا در اختیار آموزش و پرورش قرار نمی گیرد.

وی به اختصاص 40 میلیارد تومان در مجلس برای هوشمندسازی مدارس اشاره کرد و بیان داشت: در کنار این اعتبار، اعتبارات تأسیساتی دیگری نیز وجود دارد و در سال 91 رقم قابل توجهی در بخش تجهیز فناوری در اختیار آموزش و پرورش استان کشور قرار می گیرد.