پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨
 

هوشمندسازي مدارس از برنامههاي در دست اقدام مجمع

خیرين مدرسه ساز استان لرستان است

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان لرستان:

 رئيس مجمع خيرين مدرسهسازلرستان يکي ازالویتهای  سال‌جاري این محمع را مربوط به هوشمندسازي مدارس اعلام کرد و گفت: هوشمندسازي مدارس نقش بسيار مهمي در ارتقاء سطح آموزش و يادگيري دانشآموزان ايفا مي‌کند.

 علي محمد رضوي در پانزدهمين جشنواره خيرين مدرسه‌ساز لرستان که در اردوگاه ملی دانش آموزی آيت‌الله کمالوند خرم‌آباد برگزار شد، از فعاليت 801 خير مدرسهساز در استان خبر داد و گفت: اين مجمع هر چه رو به جلو حرکت مي‌کند، اعتماد مردم نسبت به امر مدرسه‌سازي در اين جشنواره‌ها بيشتر مي‌شود.

رئيس مجمع خيرين مدرسهساز لرستان افزود: هر روز نسبت به روز و سال قبل، پيشرفتهاي چشمگيري را در عرصه مقدس مدرسهسازي به دست آوردهايم، به طوري که در سالهاي اخير شاهد استقبال خوب هم استانيها از مجمع و مشارکت آن‌ها در امر مقدس مدرسهسازي در اقصي نقاط استان بوديم.

وي به تشريح برنامههاي مجمع خيرين پرداخت و ادامه داد: از بدو تاسيس اين مجمع در استان تاکنون 15 جشنواره سراسري، سه جشنواره مربوط به لرستانيهاي مقيم مرکز در تهران، چندين جشنواره مربوط به بانوان خيّر مدرسهساز در استان و جشنوارههاي شهرستاني رابرگزارکرده ایم.

رئيس مجمع خيرين مدرسهساز لرستان با اشاره به عملکرد مجمع در خصوص ايجاد فضاهاي آموزشي و پرورشي گفت: خيرين عزيز تا ابتداي سال 91تعداد 172 پروژه در قالب 787 کلاس درس با زیربنایی بالغ بر 72 هزار و 503 مترمربع رااحداث وتحویل ادارات آموزش وپرورش استان نموده اند.

رضوي تصريح کرد: در سال 91 نيز 11 پروژه در قالب 99 کلاس درس با زيربناي بالغ بر 13 هزار و 352 مترمربع ساخته شده و شش پروژه در قالب 21 کلاس درس در زيربنايي بالغ بر دو هزار و 618 مترمربع تا شهريور سال‌جاري تکميل مي‌شوند.

رئيس مجمع خيرين مدرسهساز لرستان گفت: پنج پروژه در قالب 16 کلاس توسط بنياد برکت با زيربنايي بالغ بر يک هزار و 623 متر مربع ساخته شده است.

رضوي عنوان کرد: در بحث تحقق تعهدات خيرين با توجه به اينکه در هر جشنوارهاي تعهداتي را از طرف خيرين داريم، در خصوص تحقق اين تعهدات در جشنواره سيزدهم موفق شديم، بيش از 90 درصد اين تعهدات را محقق و جذب کرده و رتبه اول کشور را به خود اختصاص دهيم.

 وي تعداد خيرين مدرسهساز لرستاني را 801 نفر اعلام کرد و افزود: از اين تعداد خير، 122 نفر بانو، 636 نفر مرد و 43 شرکت حقوقي بوده که در امر مقدس مدرسهسازي با مجمع خبربن مدرسه سازو اداره‌کل نوسازي مدارس لرستان همکاري خوبي دارند.