پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨
 
رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از هوشمند سازی تمام مدارس کشور تا پایان برنامه پنجم توسعه خبر داد.

یوسف نوری در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار کرد: بر اساس دستور وزیر آموزش و پرورش تمام مدارس آموزش و پرورش تا پایان برنامه پنجم هوشمند سازی و به فناوری اطلاعات و ارتباطات تجهیز می شوند و بر همین اساس شیوه نامه ای با کمک استان ها و تمام مجموعه های وزارت خانه تدوین و ابلاغ شد.

وی از برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت برای معلمان مدارس در سه سطح خبر داد و افزود: آشنایی با محتوای الکترونیکی، طرح درس الکترونیکی، آشنایی با زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در مدارس از نکات کلیدی و مهم در زمینه به کارگیری فناوری های نوین در مدارس بوده که انجام شده است.

نوری ادامه داد: همچنین تصویب اعتبارات مختلف برای این کار از مجموعه های دیگر مانند انعقاد تفاهم نامه همکاری با وزارت ارتباطات و اطلاعات، اعتبارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، اعتبارات معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و اعتبارات سفرهای استانی، از دیگر فعالیت هایی است که در این خصوص انجام شده است.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با هدف گذاری انجام شده تا پایان سال تحصیلی جاری 20 درصد از مدارس سراسر کشور هوشمند سازی می شوند و 80 درصد باقی مانده نیز طی 4 سال آینده برنامه پنجم هوشمند خواهند شد.