پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨
 
 
همه از تصميم پدر حمايت كرديم
همه پدر را در تصميمي كه گرفته است حمايت مي كنند نه تنها حمايت بلكه با پيگيري‌هاي خود به پدر كمك كردند تا به خواسته اش برسد. آن ها هميشه براي پدرشان احترام زيادي قائل بوده اند اما اين بار وضع از هميشه متفاوت تر است؛ گويي برايشان تكليف شده كه در اين مسير همراه پدر باشند و شايد فرزندان با اين همراهيشان مي خواهند به نوعي در ثواب كار پدر شريك باشند.
پدر هميشه به انجام كارهاي خير و كمك به ديگران گرايش داشته و در طول عمرش همواره در ساخت مساجد، كمك مالي به مدارس و يا كمك به نيازمندان پيش قدم بوده است؛ اما تصميم آخرش در كمك رساني و خدمت به هم‌ميهنان، ساخت مدرسه است ساخت مدرسه آن هم در منطقه اي نسبتاً محروم و نيازمند.
پدر چهار فرزند دارد، او  علاوه بر داشتن موسسه كشاورزي و پرورش گل، در جواني به كارهاي ساختماني هم مشغول بوده است. اما امروز كه دوران كار كردنش به سر آمده و در سنين بازنشتگي به سر مي برد، ثمره تلاش هايش در روزگار جواني را در سبد اخلاص گذاشته تا در مسيري ماندگار هزينه شود. در مسيري كه قطعاً نام او را براي آيندگان جاودان و توشه آخرتش را پربار خواهد كرد.   
 آقای معماري خير نيك انديش مدرسه ساز  اخيراً  متعهد به ساخت يك هنرستان در منطقه 16 تهران شده است، . اين هنرستان كه در حال حاضر مراحل ساخت آن طي مي شود 2600 متر مربع مساحت دارد و ظرفيت پذيرش 360 دانش آموزا را خواهد داشت.
دختر اين خير گرانقدر كه به طور مستقيم كارهاي پدر از جمله ساخت اين مدرسه را پيگيري مي كند مي گويد: پدر حدود 90 سال سن دارند و به دليل كهولت سن تردد برايشان دشوار است به همين دليل من كارهاي ايشان را پيگيري مي كنم.
اتفاقاً در روز مصاحبه با خانم معماري چندين با ايشان تماس گرفتم تا موفق به انجام اين گفت و گو شديم چرا كه براي بازيد از پروژه پدر به محل ساخت مدرسه رفته بودند و امكان صحبت كردن نبود.
او مي افزايد: پدر براي ساخت اين پروژه 500 ميليون تومان تعهد كرده است و در اين تصميم پدر من و ديگر خواهران و برادرانم پدر را حمايت كرديم. در واقع همه ما راضي هستيم پدر اين كار خير را انجام دهند تا هميشه نام ايشان جاودان بماند.
او كه فرزند اول خانواده و نماينده پدر در پروژه است، ادامه مي دهد: قرار بود مدرسه در 22 بمهن امسال به بهره برداري برسد اما به دليل برخي مسايل و نيز ساخت يك باشگاه ورزشي كه در كنار هنرستان در حال احداث است، افتتاح پروژه در ارديبهشت سال آينده صورت مي گيرد كه تا آن زمان مدرسه به  طور كامل آماده بهره برداري خواهد شد.   
معماري در خصوص انتخاب منطقه 16 براي ساخت اين پروژه مي گويد: علاوه بر اينكه مدرسه بايد در جايي ساخته مي شد كه زمين مناسب وجود داشته باشد، پدر هم اصرار داشتند كه منطقه اي را براي ساخت اين هنرستان انتخاب كنند كه دانش آموزانش به هنرستان نياز مند باشند و اين مدرسه بتواند آينده دانش آموزان را آن‌طور كه خودشان مي خواهند رقم بزند.
خانم معماري براي انتخاب مكان مناسب ساخت مدرسه چندين بار به محل تعيين شده سر زده اند و پس از اطمينان از مناسب بودن آن تصميم به انتخابش گرفته اند. او بسيار علاقه مند به پيگيري ساخت مدرسه است و به همين دليل از طرف خانواده اش نماينده پدر در ساخت اين هنرستان شده است.
او تصريح مي كند: من بسيار از اين كار پدرم خرسند هستم و اگر در آينده موقعيتش را داشته باشم حتما پدر را الگوي عمل خود قرار مي دهم و  براي ساخت مدرسه پيشقدم مي شود.
هنرستان آقاي معماري اوايل سال آينده آماده بهره برداري مي شود و از سال تحصيلي جديد حدود 360دانش آموز در آن ثبت نام خواهند كرد. دانش آموزاني كه مي دانند مدرسه اشان به همت والاي يك خير ساخته شده و با ايثار او آنان امروز مكاني مناسب براي درس خواندن دارند بنابراين بر آنان هم واجب است كه با تلاش و كوشش بسيار درس بخوانند تا نام سازنده مدرسه اشان را در عرصه هاي علمي در بالاترين مدارج ممكن به گوش برسانند.