پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨
 
 

همزمان با سفر استاندار به اقليد

افتتاح 11 ميليارد ريال پروژه آموزشي و پرورشي

همزمان با سفر استاندار فارس به شهرستان اقليد  دو باب  پروژه آموزشي و پرورشي در بيش از 2 هزار300 متر مربع زير بنا با اعتباري بالغ بر يك ميليارد و يكصد ميليون تومان به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي نوسازي مدارس فارس

در مراسم افتتاح اين پروژها محسن اردكاني  معاون عمراني استانداري كه به نمايندگي از استاندار حضور داشت، با اشاره به اهميت نظام تعليم و تربيت و ضرورت توجه به آن، خاطر نشان كرد:  اگر بدنبال آباداني كشور هستيم اين مهم بدون تعمق و تأمل در آموزش و پرورش ميسر نيست. و انتظار پيشرفت در ابعاد متعددآنهم بدون سرمايه گذاري دراين مقوله توقع بجايي نبوده و لذاست كه خادمين مردم و متوليان امر به اين ضرورت واقف بوده و كارهاي اساسي را آغاز كردند چرا كه لازمه مهيا شدن بخش نرم افزاري  آموزش و پرورش، پرداختن به بخش سخت افزاري بوده كه مدرسه سازي نمونه بارز آن است.

محسن اردكاني با اشاره به راه اندازي دفترنظارت عاليه در استانداري افزود: با توجه به فعاليت هاي عمراني  وافر، براي كيفيت بخشي پروژه ها، منبعد از سوي نيروهاي نظارتي اين معاونت، ساخت و ساز هاي عمراني مورد بازديد و ارزيابي قرار گرفته و دستگاههاي اجرايي به فرا خور كار كيفي مورد تشويق قرار گرفته و يا تذكر دريافت مي كنند.

در ادامه مراسم افتتاح اين پروژه كه شامل دبيرستان 12 كلاسه شهيد مطهري در 1500 متر مربع زيربنا با 800 ميليون تومان اعتبار و سالن اجتماعات امام رضا(ع)، با 800   متر زيربنا با 300 ميليون تومان اعتبار استاني است،  احمد دست نيان مدير كل نوسازي مدارس فارس نيز با اشاره به افتتاح 170 باب پروژه در 92 هزار متر مربع مساحت زير بنا با اعتباري بالغ بر 41 ميليارد تومان در مهرماه، تحقق عدالت در دولت عدالت محور   را در بخش آموزش و پرورش تنها با ساخت فضاهاي ايمن عملي دانست و افزود: هزينه در اين بخش سرمايه گذاري بلند مدت محسوب مي شودكه ثمره آن نايل شدن دانش اموزان به قله هاي رفيع علمي است.

مدير كل نوسازي مدارس با اشاره به وجود 16 هزار كلاس تخريبي و غير مقاوم در ابتداي آغاز كار دولت نهم گفت: علي رغم باسازي و مقاوم سازي  5 هزار كلاس درس طي 5 سال اخير هنوز 11 هزار كلاس درس غير مستحكم در استان وجود دارد كه در صورت تأمين و تخصيص اعتبار، ايمن سازي آنها اجرايي مي شود.

    روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان فارس