پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨

 

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان از افتتاح مجتمع آموزشی و پرورشی ریحانه النبی اباتر از توابع بخش مرکزی صومعه‌سراخبر داد.

به گزارش روابط عمومی،مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان در حاشیه افتتاح مجتمع ریحانه النبی اباترصومعه‌سرا با اعلام این خبر افزود:مجتمع ریحانه النبی اباتر در سه طبقه با مساحت ۲۵۰۰ متر مربع ساخته شده و تا کنون اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال د ر این مجتمع آموزشی هزینه شده است.

 مهندس مقدم با اشاره به اینکه ساختن مدرسه بستر و زمینه ی رشد و بالندگی فرزندان این مرز و بوم وآینده کشور را نیز به لحاظ فرهنگی تضمین می‌کند،اظهار داشت:یکی از مهمترین اهداف آموزش و پرورش و نوسازی،تامین و بهسازی منابع انسانی است.

وی با بیان اینکه ارتباط کمی و کیفی منابع انسانی و توسعه آن از ارکان اصلی توسعه پایدار یک کشور است، افزود:برای اینکه جامعه‌ای پایدار در زمینه تولید علم داشته باشیم باید از فناوری روز و دانش تجربی بهره بگیریم.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان گفت: ایجاد خلاقیت و نوآوری در سایه نیروی کارآمد تولید می‌شود و این یکی از وظایف مهم آموزش و پرورش است.

مهندس مقدم تصریح نمود:در جوامعی که علم و دانش محور پایداری است باید نیروی انسانی کارا و پرسشگر داشته باشیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان توجه به ساختن مدرسه در مناطق محروم را از ضروریات دانسته و ابراز داشت:آنچه که در برنامه ریزی های سازمان نوسازی مدارس و تاکیدجناب دکتر رئیسی به عنوان رئیس این سازمان قرار داردتوجه به سنت پسندیده مدرسه سازی در مناطق محروم بوده که می تواند در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان، الگوی عملی شعار “اقتصاد و فرهنک با عزم ملی و مدیریت جهادی” باشد.

وی خاطرنشان کرد:تکامل ومعنویت انسان از مدارس و سازمان‌های دینی شکل می‌گیرد و همه این مجتمع‌هاومدارس خانه‌های علم ،محبت و عشق هستند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان با بیان اینکه عشق به خداوند و شکوفایی علم از این محافل شکل می‌گیرد،تاکید کرد:با توجه به پتانسیلی که در کیان اسلامی وجود دارد ما هنوز به آن جایگاه واقعی نرسیده‌ایم.

مهندس مقدم در پایان با بیان اینکه باید در کنار دولت تدبیر و امید به عنوان دولتمردان و مدیران نظام حداکثر توان خود را به کار بگیریم،اظهار کرد: در این صورت شاهد تحولات چشم‌گیری در سطح کشور می‌شویم.