پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 
 

نماينده ولي فقيه در مازندران گفت: ساخت مدرسه يكي از خيراتي است كه ثواب آن در جامعه باقي مي‌ماند.

به گزارش خبرگزاري فارس از ساري، آيت‌الله نورالله طبرسي ظهر امروز در همايش يك روزه بانوان خير مدرسه‌ساز مازندران گفت: بعضي از مدارس در مازندران دو شيفته هستند كه با همت و تلاش خيران اين مدارس كم مي‌شود.

وي اظهار داشت: در گذشته به دليل حاكم بودن گروه طاغوت بر جامعه مردم در كار خير و وقف اموال مشاركت نمي‌كردند اما با انقلاب اسلامي خيران همگام با مسئولان براي توسعه دست به كار شدند.

نماينده ولي فقيه در مازندران با اشاره به اينكه انجام كار خير آخرت انسان‌ها را تضمين مي‌كند، تصريح كرد: ساختن مدرسه و مساجد از مواردي است كه عاملان به خير تا آينده از آن بهره‌مند هستند.

وي با اشاره به اينكه آموزش و پرورش ترويج دهنده افكار متعالي است، خاطرنشان كرد: براي تحصيل فرزندان اين مرز و بوم به عنوان آينده سازان اين نظام بايد با تلاش مسئولان و گام‌هاي متعالي خيران كلاس‌هاي درس آمده شود تا زمينه تعالي فرزندان اين مرز و بوم در سنگر تعليم و تربيت آماده شود.

طبرسي مدرسه‌ها را سنگر مبارزه با جهل و ناداني خواند و خطاب به خيران گفت: اين خوبي آينده فرزندان كشور و خيران را تضمين مي‌كند.

وي با اشاره به اينكه بعضي از مدرسه‌هاي شهرستان ساري حوزه علميه بوده است، گفت: مدرسه‌هاي نواب صفوي و خسرويه در اين شهرستان حوزه‌هاي علميه بودند كه چون در گذشته طاغوت بر مردم حكومت مي‌كرد، مردم در احداث حوزه‌هاي علميه بيشتر از مدرسه‌ها مشاركت داشتند كه با انقلاب اسلامي اين رويه تغيير كرده است.

نماينده ولي فقيه در مازندران ادامه داد: ساخت مدرسه به نظر من شيفته شدن به خوبي‌‌هاست.

وي در پايان گفت: بخش زيادي از كارهاي بزرگ انقلاب در بخش آموزش و پرورش بر عهده خيران است كه بايد هميشه ارج نهاده شود.