پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 
 

همایش روزی به یاد دیروز با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد، دانش‌آموزان و معلمان سال تحصیلی 53 - 52 مدرسه شهید غلامعلی زارع مهریز برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدارس ایران(پاما)، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در این همایش ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تبریک هفته معلم این گردهمایی را حرکتی نو و ارزشمند دانست.

محمدکاظم رحیمی‌نژاد با گرامیداشت یاد و خاطره استاد مطهری در بیان منزلت این مغز متفکر شیعه بیان داشت: شهید مطهری بنیان‌گذار تفکر دینی اجتماعی در ایران بود و بنیان انقلاب اسلامی به لحاظ فکری بر مبنای تفکرات این شهید بوده و خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تنها چیزی که از معلمی باقی می ماند، فقط عشق است و هنر معلمی همین درس عشق آموختن است.

رحیمی‌نژاد ابراز کرد: امروزه تکنولوژی و وسایل آموزشی در زمان محدودی می‌تواند چیزهایی را به ذهن انسان القا کند اما هرگز جای معلمی را نمی‌گیرد و هرگز مساوی با مفهوم معلم نیست زیرا در آن عشق و روح، احساس و دینداری و دلسوزی وجود ندارد و ارزش معلمی در این است.

وی اظهار داشت: ترازویی که معلمی در آن سنجیده می‌شود و آن ابزاری که دانش‌آموز به آن نگاه می‌کند، برای ارزیابی کار معلمی چیزی غیر از عشق و روح، احساس و دینداری و دلسوزی نیست.

رحیمی‌نژاد آموزش دین‌مداری و ارزش‌های الهی و دینی و بعد آموزش اخلاقی‌های دینی و اسلامی را ره‌توشه‌های معلمان برای زیستن و زندگی کردن دانست.

در این مراسم بیش از 80 نفر از دانش‌آموزان و هشت نفر از معلمان سال تحصیلی 53 - 52 در مدرسه خود گردهم آمدند و یاد و خاطره همکلاسی‌ها و معلمان درگذشته خود را گرامی داشتند.

در ادامه نیز از تلاش‌ها و زحمات معلمان سال تحصیلی 53 - 52 این آموزشگاه قدردانی شد.

در این مراسم دانش‌آموزان و معلمان سال 53 - 52 خاطرات سال‌های دور تحصیل و تدریس خود را زنده