پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 

به گزارش روابط عمومی اداره كل نوسازي مدارس استان كرمانشاه، گردهمایی سالانه خیرین مدرسه ساز سرپل ذهاب در روز شنبه مورخ 91/12/26 در محل سالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش برگزار شد.

محمدحسین قیطاسی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرپل ذهاب در ابتدای مراسم ضمن خیر مقدم به مدعوین گرامی با بیان آیه 261 سوره مبارکه بقره : ( مثل آنان که مالشان را در راه خدا انفاق می کنندبه مانند دانه ای است که از یک دانه هفت خوشه بروید و در هر خوشه صد دانه باشد و خداوند از این مقدار به هر که خواهد بیفزاید زیرا خدا را رحمت بی منهاست و به همه چیز احاطه دارد.) به نتایج و ثمرات دنیوی یعنی پیشرفت جامعه، ایجاد انگیزه در دیگران و ظهور و بروز کارهای خیر در جامعه و همچنین نتایج معنوی و اخروی سبقت در کار خیر اشاره نمودند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود هدف از این گردهمایی را شناسایی و معرفی خیرین مدرسه ساز، ایجاد فرهنگ و باور عمل خیر مدرسه سازی، ماندگاری و تأثیرات کار خیر مدرسه سازی دانستند. و همچنین خواستار مشارکت خیرین عزیز در طرح های نیمه تمام مدارس شدند.

در ادامه حجه الاسلام والمسلمین مجید صفدری امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب روایتی از پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) که می فرمایند: اگر می خواهید در دنیا و آخرت باقی بمانید و روز به روز به شما افزوده شود این سه کار را اجام دهید: صدقه جاریه( عمل نیکی که باقی می ماند) علم ینتفع به(دانشی که به واسطه آن به دیگران منفعتی برسد) و ولد صالح یدعو له (فرزند صالحی که برای پدر و مادر در دنیا دعا می کند) را بیان نموده و افزودند: باید تلاش کنیم که همه اینها را با هم در دنیا داشته باشیم . وی یکی از مصادیق عمل نیک را نهضت مدرسه سازی دانسته و با توجه به دوشیفته بودن تعدادی از مدارس خواستار تلاش مسئولین و خیرین در جهت  ساخت مدرسه شدند. وی در بخش دیگری از سخنان خود پیشنهاد ساخت مدرسه در شهرستان به صورت مشارکت حداقلی را مطرح کردند.

در ادامه تعدادی از خیرین در خصوص نهضت مدرسه سازی در شهرستان مطالبی را عنوان نمودند.