پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ١ مهر ١٣٩٨
 

با حضور مسئولان کشوری و استانی
همایش تجلیل از خیرین زلزله آذربایجان شرقی برگزار شد

 خیرین بازسازی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی در مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن همایش‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران موردتجلیل و  تقدیر قرار گرفتند. 

در این همایش که با حضور وزیر راه و شهر سازی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، معاون رئیس جمهور، استاندار آذربایجان شرقی و سایر مسئولان استانی برگزار شد چهل نفر از خیرین بازسازی مناطق زلزله‌زده به صورت نمادین مورد تجلیل قرار گرفتند.

نیکزاد، وزیر راه و شهر سازی در این همایش در سخنانی با قدردانی از همت مردم و خیرین در امداد رسانی به زلزله‌‌زدگان آذربایجان شرقی، انجام کار بزرگ بازسازی مناطق زلزله‌زده را بدون مشارکت خیرین غیرممکن دانست.

علیرضابیگی، استاندار آذربایجان شرقی هم این همایش را اقدامی نمادین در جهت ارج نهادن به نیت‌های خیر خواهانه خیرین عنوان کرد و کار بازسازی مناطق زلزله‌زده را حماسه‌ای بزرگ خواند که نقطه قوتی برای مناطق آسیب‌دیده ارسباران شد.

تابش، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم گزارشی از اقدامات انجام یافته در زمینه بازسازی مناطق زلزله‌زده ارایه کرد.

گفتنی است که 57 خیر حقیقی و حقوقی با احداث و یا تعمیر 112 پروژه با 450 کلاس درس و اعتباری بالغ بر 330 میلیارد ریال همکاری صمیمانه با اداره کل نوسازی مدارس استان و مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی داشتند . در این مراسم پرشکوه به نیابت  به 3 نفر از عزیزان آقایان دکتر بهدشتی  - مطهری  و  نیک کار ،  از دست مهندس نیکزاد وزیر محترم راه و شهرسازی لوح تقدیر دریافت نمودند. 

 همچنین تمبر یادبود همایش تجلیل از خیرین بازسازی مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی توسط وزیر راه و شهرسازی و استاندار آذربایجان شرقی رونمایی شد.

 در حاشیه این همایش نیز نمایشگاهی از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده و گزارش دستگاههای خدمت‌رسان در این زمینه بر پا شد که مورد بازدید شرکت کنندگان قرار گرفت.