پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 
 

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی 350 هزار نفری با حضور وزیر آموزش و پرورش، قائم مقام آموزش و پرورش در امور ورزش، و دیگر مسئولین استانی برگزار شد.

وزیر آموزش و پرورش

ورزش نقش غیر قابل انکاری در مسائل اجتماعی و سیاسی دارد

این همایش پیاده روی که با همت مجمع خیرین مدرسه ساز و نوسازی مدارس تدارک دیده شده بود با حضور پرشور مردم بالغ بر 350 هزار جمعیت در مجتمع فرهنگی تفریحی عباس آباد با جوایز ویژه ای از جمله:4 دستگاه خودروی سواری پراید، 150 دستگاه دوچرخه سواری، 70 سکه ربع بهار آزادی، 20 کارت هدیه 150 هزار تومانی، 20 کمک هزینه سفر حج عمره و800 سیم کارت اعتباری تلفن همراه اول به مردم ورزش دوست استان همدان اهداء گردید.

 وزیر آموزش و پرورش در خصوص تاثیر ورزش در سلامت گفت: در دنیای امروزه ورزش نقش غیر قابل انکاری در مسائل اجتماعی و سیاسی دارد و با ورزش می توان جامعه را به سوی سلانتی و نشاط سوق داد.

حمیدرضا حاج بابایی بیان داشت: مدارس را باید به عنوان پایگاه های قهرمانی در راستای بهینه کردن ورزش در مدارس، در رشته های شنا و طناب زنی اجباری کرده ایم و سال گذشته 90 هزار دانش آموز سوم ابتدایی آموزش شنا را گذرانده اند.

وی با اشاره به اينكه اعتبار عمراني سال 90 در بخش مقاوم سازي هفت برابر سال گذشته است گفت: به همين دليل سال جهاد اقتصادي سال طلايي در امر مدرسه سازي است.    

'حميد رضا حاجي بابايي افزود: اعتبار عمراني بخش مقاوم سازي در سال گذشته يك هزار و 700 ميليارد ريال بوده كه اين رقم امسال به 11 هزار و 200 ميليارد ريال افزايش يافته است.

وي اظهار داشت: با اعتباراتي كه در اختيار استان ها قرار گرفته و همچنين كمك خيرين مدرسه ساز امسال حدود 20 هزار ميليارد ريال در امر مدرسه سازي سرمايه گذاري مي شود.

وي با بيان اينكه در سال جاري عمليات اجرايي 216 استخر شنا آغاز خواهد شد افزود: همچنين سال گذشته چهار هزار سالن ورزشي احداث شد كه امسال نيز دو هزار سالن ديگر به اين جمع اضافه خواهد شد.

وي اضافه كرد: 20 هزار نمازخانه و كتابخانه نيز در مدارس كه حدود چهار ميليون متر مربع مدرسه سازي در سال جاري خواهد بود ، احداث مي شود.

وزير آموزش و پرورش گفت: سال 90 ، سال نهضت بزرگ در امر تجهيز مدارس خواهد بود كه 20 درصد اعتبارات عمراني آموزش و پرورش در اين زمينه هزينه خواهد شد ، البته در سال گذشته اين رقم 5/12 درصد اعتبارات عمراني بود.

حاجي بابايي گفت: هوشمند سازي مدارس از ديگر برنامه هاي سال 90 است كه با جديت در حال پيگيري بوده و همه استان ها رقابت سنگيني در اين زمينه خواهند داشت.

 

قائم مقام آموزش و پرورش در این همایش گفت: ورزش همگانی از اهمیت خاصی در کشور برخوردار است و باید این ورزش در بین آحاد جامعه نهادینه و به عنوان یک فرهنگ ایجاد شود0

هاشمی در ادامه اظهار داشت: در طول چندین سال گذشته شاهد پیشرفت روز افزون دانش آموزان در حوزه ورزش در عرصه های مختلف هستیم.

وی بیان داشت: حرفه طناب زنی در دانش آموزان مدارس باعث تحرک بدنی و شادابی روحی هر چه بیشتر دانش آموزان که آینده سازان نسل های آینده اند می شود.

قائم مقام آموزش و پرورش اذعان داشت: لازمه ی آموزش و پرورش بدن سالم است و خوشبختانه ورزش در کشور ما با رشد خوبی روبرو است.

رئیس فدراسیون ورزش هیئت همگانی نیز در همایش بزرگ پیاده روی گفت: آرام بدنی و فعالیت مناسب می تواند سلامتی و تناسب جامعه را به همراه داشته باشد.

مرزداران اعلام داشت: ورزش همگانی طی سال گذشته از پیشرفت 10 درصدی برخوردار بوده است و امید است که همگی آحاد مردم در ورزش همگانی فعال شوند.

وی گفت: ورزش باید به عنوان فرهنگ در مردم نهادینه شود فرصت های بیشتری داده خواهد شد و تمامی مسئولین باید همکاری خوبی با هیات ها داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در همایش گفت: مردم خوب ولایتمدار همدان باردیگر حماسه آفریدند و حضور سبز خود را اعلام کردند.

فامیل کریمی گفت: در بحث توسعه استان، حوزه تربیت بدنی از یک اولویت خاصی بخصوص در دولت نهم و دهم برخوردار است و در اصل کار قرار گرفته شده است.

وی بیان داشت: امید است با همکاری شما آحاد مردم بتوانیم شاهد پیشرفت های روز افزون در عرصه ورزش باشیم.

رئیس هیئت همگانی استان همدان در گفت: باردیگر توسط مردم فهیم استان همدان در خصوص پیاده روی خاموادگی رکورد شکنی شده و این جمعیت انبوه موجب موباهات استان همدان است.

سبزه واری بیان داشت: هیئت همگانی استان همدان در طی دو سال گذشته حدود 90 جشنواره را برگزار کرده است.

وی اظهار داشت: هیئت همگانی جایگاه خوبی را در کشور و استان همدان از لحاظ رتبه بندی به خود اختصاص داده است.

سبزه واری گفت: هیئت همگانی بیش از 100 دستگاه ورزشی را در ایستگاه های ورزشی برای ورزش صبحگاهی ایجاد کرده است که امیدواریم مورد استفاده عموم قرار گیرد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

افتتاح نخستين مدرسه روستايي خيرساز ايمن

نخستين مدرسه روستايي خيرساز ايمن و عاري از خطر كشور با حضور وزير آموزش و پرورش در روستاي مهدي‌آباد همدان افتتاح شد

نخستين مدرسه روستايي خيرساز "ايمن " و "عاري از خطر " كشور با حضور وزير آموزش و پرورش و جمعي از مسئولان استاني در روستاي "مهدي‌آباد " همدان افتتاح شد.

وزير آموزش و پرورش در اين مراسم با اشاره به ايجاد 8 هزار مجتمع آموزشي ترنم ولايت در سطح كشور طي سال گذشته اظهار داشت: مجتمع آموزشي ترنم ولايت براي اجراي عدالت آموزشي و انتقال امكانات آموزشي به روستاها در كشور پيش‌بيني شده است.

حميدرضا حاجي‌بابايي افزود: با ايجاد اين مجتمع‌ها، از سال‌هاي آينده تمام روستاهاي كشور از امكانات لازم آموزشي و لازمه ايجاد تحول بنيادين در سطح تعليم و تربيت برخوردار ميشودوي ادامه داد: برنامه‌ريزي براي به كارگيري همه امكانات لازم به منظور سوق دادن عدالت آموزشي به تمام نقاط كشور به ويژه روستاها انجام شده است.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به افتتاح نخستين مدرسه روستايي خيرساز "ايمن " در همدان اظهار داشت: اين مدرسه داراي 6 كلاس درس بوده و 120 ميليون تومان براي آن اعتبار از سوي خيران اختصاص يافته است

وي مصرف انرژي در اين مدرسه نسبت به ديگر مدارس را 50 درصد خواند و تصريح كرد: ايمني در برابر زلزله 9 ريشتري، ايمني در برابر حريق، استفاده از سيستم گرمايش از كف از ديگر مزاياي اين مدرسه به شمار مي‌رود.

حاجي‌بابايي ابراز داشت: در حال حاضر 9 مورد از اين نوع مدارس به صورت همزمان در سطح استان در حال ساخت است كه اين مدرسه نخستين نمونه روستايي آن بوده است.

وي سال جاري را سال طلايي در امر مدرسه‌سازي خواند و خاطرنشان كرد: اين مهم به دليل افزايش اعتبارت عمراني بوده به اين صورت كه اعتبارات مقاوم‌سازي مدارس طي سال جاري هفت برابر سال گذشته بوده است.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به اينكه اعتبارات مقاوم‌سازي مدارس در سال گذشته 170ميليارد تومان بوده است، بيان داشت: امسال يك هزار و 120 ميليارد تومان براي اين امر مهم اختصاص يافته استوي از آغاز به كار ساخت 216 استخر شنا در سطح كشور خبر داد و افزود: احداث 4 هزار سالن ورزشي نيز از سال قبل شروع شده بود كه كار ساخت حدود 2 هزار سالن نيز طي سال جاري آغاز مي‌شود.

حاجي‌بابايي در پايان با اشاره به اينكه ساخت 20 هزار نمازخانه و كتابخانه نيز در دستور كار است، ابراز داشت: نهضت تجهيز مدارس و هوشمندسازي آنها يكي ديگر از برنامه‌هاي پيش روي وزارت آموزش و پرورش است به اين صورت كه طي سال جاري 20 درصد اعتبارات مقاوم‌سازي براي تجهيز مدارس اختصاص يافته در حالي سال گذشته 12.5 درصد اعتبارات به اين امر اختصاص مي‌يافت.

روابط عمومی اداره کل نوسازی