پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس خوزستان، همايش آشنايي با شناسنامه فنّي مدارس با حضور مهندس نياكان مدير كل نوسازي مدارس خوزستان، آقاي فلاحي مدير كل آموزش و پرورش خوزستان و كليه مديران آموزش و پرورش مناطق خوزستان و سرناظرين و ناظرين اداره كل نوسازي مدارس خوزستان برگزار شد.

شناسنامه فني مدارس كه با هدف مديريت منابع و برنامه‌ريزي‌هاي كلان تعبيه شده شامل اطلاعاتي از قبيل مشخصات فني ساختمانها، موقعيت جغرافيايي فضاي آموزشي و انشعابات آن مي‌باشد كه اين شناسنامه پس از تكميل ساخت يك فضاي آموزشي و قبل از تحويل آن مي‌بايست آماده و ثبت سيستم گردد.

گفتني است موقعيت جغرافيايي كه يكي از موارد ثبت شده در شناسنامه مدارس مي‌باشد در يك لايه از نقشه ديجيتالي كشور ثبت خواهد شد و به اين ترتيب اطلاعاتي همچون تراكم مدارس، فاصله مدارس از روستاها و موقعيت مناسب جهت احداث مدارس شبانه‌روزي جهت مديران برنامه‌ريز قابل استخراج مي‌باشد.

مراحل اوليه عمليات برداشت اطلاعات مدارس موجود آغاز شده و قرار است كه برداشت كليه مدارس تا مهر ماه سال جاري به پايان برسد.

لازم به ذكر است كه پيش از اين شناسنامه فني مدارس در سال 1383 برداشت شده است ولي به دليل وارد شدن مقوله جديد مقاوم‌سازي فضاهاي آموزشي و به منظور تكميل دقيق‌تر اطلاعات، اين كار مجددا براي كليه مدارس صورت مي‌گيرد.