پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان زنجان ، هفتمين جشنواره خيرين مدرسه ساز استان زنجان با شكوه بيشتر با حضور مسئولين شهرستاني و استان زنجان برگزار شد.

دراین جشنواره رضاعلی انبارلو مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان ضمن خوش آمدگویی و تقدیر و تشکر از حضور مدعوین و خیرین مدرسه ساز منطقه به خلاصه اقدامات انجام شده در زمینه کمک های مالی مجمع خیرین منطقه در سالهای گذشته پرداخت و کارهای خداپسندانه آنان را ستود. این مقام مسئول گفت: آموزش وپرورش یک دستگاه زیر بنایی است ،یک دستگاه انسان ساز است و همه انسان ها به نوعی در این دستگاه حضور داشته وباید در هدایت این دستگاه نقش فعال داشته باشند.

انبارلو همچنین گزارشی از کارهای خیرین از جمله: ساخت مدرسه ،هوشمند سازی مدارس ،تعمیر و تجهیز مدارس،نقاشی وآسفالت مدارس،سرویس ایاب وذهاب،نصب دزدگیر،گازکشی مدارس،لوله کشی آب ،اهداکانکس وبسیاری از کارهای دیگر ارائه داد.وی درپایان سخنان خودگفت: امیدواریم بتوانیم با کمک شما قدم های مثبتی دراین زمینه برداریم.

درادامه صادقی پور امام جمعه فرزانه طارم،گفت: این جمع یکی از مجموعه هایی است که محبوب خداوند است خداوند شما را دوست دارد ومی فرماید:نیکوکار باشیدکه خداوند دوست دار نیکو کاران است وی افزود: ثمرات نیکو کاری و دوست داشتن در نظر ائمه به چند مرحله تقسیم می شود: که اولین ثمره نیکو کاری دوست داشتن پروردگار است که انسان محبوب پروردگار می شود.دومین ثمره پاداش بی منتهای پروردگار است که دراین باره خداوند می فرماید: هرکسی کار خیری انجام دهد ما بهترین را به او عطا می کنیم سومین ثمره امان از ترس روز قیامت است روز قیامت روز ترسناکی است که فقط نیکو کاری است که انسا ن را از ترس روز قیامت امان می دهد چهارمین ثمره نسل پاک است که باعث می شود فرزندان و زریه انسان نیکوکار شودپنجم خدا با نیکوکاران است وی افزود:منت گذاشتن ، گفتن و به زبان آوردن آفت نیکوکاری است و نیکوکاری باید فقط به خاطر خدا باشد.

در ادامه عباسی مشاور مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان:گفت تعلیم وتربیت بر عهده آموزش وپرورش است ولی تنها نمی تواند این کار بزرگ و مهم را انجام دهد لذا باید خیرین عزیز کمک نمایند وی بیان کرد هرکسی دراین کار خیر وخداپسندانه شرکت کند توفیق خداوندی است و دست انسان نیست زیرا انسان موجودی است که اگر اذن خداوند نباشد نمی تواند در کارهای خیر شرکت کندهر چند ثروت فراوانی داشته باشد زیرا تنها چیزی که برای انسان باقی می ماند همان کارهای خیر ی است که برای خدا انجام می دهد. وی اين حركت فرهنگي و ايثار مالي را درجنبه هاي سازندگي و ايجاد زمينه رشد و شكوفايي استعدادهاي فرزندان اين مرز و بوم و تعالي جامعه بسيار تاثيرگذار دانست .

درپایان مراسم ازخیرین مدرسه ساز شهرستان طارم با اهدا هدایا ولوح تقدیر تشکر و قدردانی به عمل آمد .