پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
 

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان زنجان ،هفتمين جشنواره خيرين مدرسه ساز شهرستان ابهر روز شنبه مورخه 23/2/91 با حضور مجتهدي معاون پژوهش و برنامه ريزي اداره كل ، حاج نايبي مدير عامل مجمع خيرين مدرسه ساز استان زنجان ، حجه الاسلام رحيمي امام جمعه ابهر،يوسفي فرماندار و جمعي از مسئولين ابهر، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر صائين قلعه و خيرين مدرسه ساز در محل سالن اجتماعات شهيد باهنر ابهر تشكيل شد .

 در اين جلسه قنبري مدير آموزش و پرورش ابهر ضمن عرض خير مقدم به حاضران در جشنواره  و تشكر از زحمات اعضاي مجمع خيرين كه در رشد و اعتلاي آموزش و پرورش كشور تلاش مي كنند و با تبريك ميلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خميني (ره) گزارشي از فعاليت هاي مجمع خيرين ارائه داد .

وي با تقدير از اقدام خداپسندانه مسئولين شركت هوايار گفت : احداث هنرستان شبانه روزي گروه صنعتي هوايار در زمينی به مساحت 4000 متر مربع از شهريور 90 شروع شده و در 3200 متر مربع داراي 12 كلاس و كارگاه آزمايشگاه و خوابگاه مي باشد كه در حال حاضر 45% رشد فيزيكي دارد . پروژه دوم خير ساز، ساختمان 16 كلاسه ي آقاي مطهري در محوطه هنرستان فني شهيد بهشتي مي باشد اين هنرستان 2400 متر زير بنا دارد كه با 90% رشد فيزيكي انشاالله به زودي افتتاح خواهد شد . مدرسه مرحوم صالح كردبچه به متراژ 2200 متر مربع یکی ديگر از طرح هاي خيرساز مي باشد كه كار احداث آن از سال 88 شروع شده و با 45% رشد در حال ادامه  ساخت مي باشد .  دبستان خيرساز دكتر كاشاني از ديگر طرحهاي خير ساز شهرستان مي باشد كه در زمين مدارس فائض و شهيد مطهري در حال ساخت مي باشد و مدرسه ديگري توسط خير محترم دكتر حسيني با هزينه هفتصد ميليون تومان شامل 12 كلاس و 1600 متر مربع زیربنادر صائين قلعه به زودي احداث خواهد شد .

پروژه خيرساز ديگر شهرستان مدرسه 5 كلاسه محوطه دبستان فرهنگيان شهرك مي باشد كه توسط خير محترم آقاي دكتر حسن خاني با مبلغ پنجاه ميليون تومان در حال اجرا مي باشد و آخرين مدرسه خير ساز ما در زمين اهدايي خانواده مرحوم حاج محمد اسماعيل خانصنمي مي باشد كه دبستان 12 كلاسه توسط نوسازي در آن در حال ساخت مي باشد .

مدير آموزش و پرورش ابهر از همه خيرين و افرادي كه در گذشته به آموزش و پرورش زمين و مدرسه اهدا كرده اند تشكر و يادو خاطر شان را گرامي داشت .

قنبري از فرماندار ، امام جمعه و نماينده محترم مردم در مجلس اسلامي به خاطر كمك به مجمع خيرين مدرسه ساز تقدير نمود .

وي در پايان از عملكرد آموزشی و درصد قبولي دانش آموزان در آزمون سراسري نيز توضيحاتي ارائه داد .

حجت الاسلام والمسلمين  رحيمي امام جمعه ابهرنیز با اشاره به آيات قرآن كريم در خصوص انفاق وخيرات گفت: كساني كه به خدا ايمان آورده و از مال و جان خود در راه خدا گذشت مي كنند خدا آنها را از عذاب آخرت نجات مي دهد . وي مال دنيا را بي ارزش عنوان كرد و گفت : دنيا و اموال آن به كسي باقي نخواهد ماند . پس بايد از اين اموال در راه مدرسه سازي و كمك به خيريه بهره جست حاج آقا رحيمي گفت :اگر انسان زكات و خمس مال خود را پرداخت ننمايد آن مال پاك نخواهد بود و استفاده از آن عواقبي براي صاحب آن در قيامت دارد .

در ادامه مجتهدي معاون پژوهش و برنامه ريزي با تشكر از عمل نيك خيرين مدرسه گفت : هدف از خلقت ، رسيدن انسان به كمال است و خدا همه نعمت هايش را براي استفاده انسان جهت رسيدن به جايگاه والاي انساني آفریده است. وي رسيدن انسان به قرب الهي را معامله با خدا و احسان در راه خدا عنوان كرد و گفت : آنان كه مال خود را در راه خدا انفاق مي كنند سود فراواني از خدا دريافت مي كنند چرا كه ثواب بخشش در راه خدا 700 برابر پاداش مي باشد البته اين ثواب فقط در دنياست و در آخرت ثواب اين بخشش بي شمار خواهد بود .

معاون پژوهش و برنامه ريزي اداره كل آموزش و پرورش استان ، مدرسه سازي را بارزترين شكل انفاق بيان كرد و افزود : چون تعليم و تربيت مهم ترين و بزرگترين نعمت خداوند به انسان است و فقط بخاطر اين دو نعمت است كه خدا به انسانها منت مي گذارد و اين منت نهادن ارزش و مقام علم آموزي و تربيت را نمايان مي سازد .پس خوشا به حال كساني كه در اين راه و بالا بردن جايگاه علم ، مدرسه سازي مي كنند و عرصه مدرسه سازي را از انواع ديگر بخشش ها انتخاب كرده اند .

 وي شهرستان ابهر را يكي از پر افتخارترين شهرهاي استان عنوان كرد كه امسال توانسته بيش از 7 ميليارد تومان کمک براي مجمع خيرين مدرسه ساز جذب نمايد .

پس از سخنان معاون پژوهش و برنامه ريزي اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان ، يوسفي فرماندار ابهر با تبريك ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و مادر گفت : تربيت خيرين مدرسه ساز توسط مادران نيكوكار صورت گرفته است و اين كارهاي نيك خيرين، نتيجه تربيت درست مادران آنهاست.

فرماندار ابهر تاسيس مجمع خيرين مدرسه ساز را از سال 1385 اعلام كرد و گفت : اولين دارايي اين مجمع از حقوق همكاران فرهنگي تامين شده است كه اين مبالغ منشأ بركات زيادي شده و هم اكنون خيرين بسيار بزرگي پروژه هاي عظيم را شروع كرده و در حال ساخت مي باشند .

رئيس شوراي آموزش و پرورش ابهر افزود : از 18 پروژه در حال ساخت بيش از 50% آن بدست خيرين محترم مدرسه ساز در حال اجرا مي باشد و در كنار آن خير محترم ابهري با هزينه 4 ميليارد تومان دانشكده فني و مهندسي را ساخته و تحويل آموزش عالي داده است .

يوسفي از درك و بينش بالاي خيرين تقدير كرد و گفت : مجمع خيرين شهرستان ابهر از افتخارات استان مي باشد كه با هزينه ي فراوان طرح ها و پروژه هاي بزرگي را در دست اقدام دارند و فلسفه حضور ما امروز در اين جشنواره به نمايندگي از دانش آموزان ، تقدير و تشكر از زحمات و تلاش اين عزيزان مي باشد .

در پايان حاج نايبي مدير عامل مجمع خيرين مدرسه ساز استان از فعاليت هاي گروه صنعتي هوايار در ساخت هنرستان شبانه روزي ابهر براي زنده نگه داشتن ياد مهندس اميدي يكي از كارمندان شركت گروه صنعتي هوايار تشكر كرد و گفت : گرامي داشتن نام عزيزان از دست رفته با ساختن مدرسه كار بسيار ارزشمندي مي باشد .

وي ساخت اماكن آموزشي توسط خيرين را همسنگ با دولت  اعلام كرد و افزود : هم اكنون 50% پروژه هاي در حال ساخت استان توسط خيرين مدرسه ساز انجام مي گیردد.وي پروژه هاي در حال ساخت استان را ۳۰پروژه با مساحت 35000 متر مربع زير بنا و تعداد پروژه هاي انجام شده را 208 مدرسه با 65000 متر مربع و ۶۷۰ كلاس درس اعلام كرد . رئيس مجمع خيرين مدرسه ساز استان گفت : انتظار ما اين نيست كه همه مردم مدرسه بسازند . بلكه انتظار ما اين است كه هر كس به اندازه توان خود در اين امر مشاركت داشته باشد .

در پايان مراسم از خيرين مدرسه ساز با اهداي لوح تقدير بعمل آمد .