پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ١ مهر ١٣٩٨
 
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور و معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینكه در دولت نهم و دهم تاكنون 17 میلیون مترمربع فضای آموزشی جدید احداث و مقاوم سازی شده است، گفت: از این میزان هفت میلیون متر مربع مربوط به فضاهای تخریبی و فرسوده مدارس بوده است.

'مرتضی رییسی' روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع زیر بنای فضای آموزشی تخریبی كشور در سال 84، سیزده میلیون و 200 هزار متر مربع بود كه این رقم در حال حاضر به 6 میلیون و 200 هزار متر مربع رسیده است.
رییس سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس كشور اظهار كرد: تلاش و برنامه ریزی می كنیم تا 6 میلیون مترمربع بافت آموزشی تخریبی باقیمانده مدارس كشور را نیز تا سال 93 نوسازی و بازسازی كرده و برای همیشه به موضوع مدارس تخریبی پایان دهیم.
وی با اعلام اینكه در حال حاضر حدود پنج هزار طرح عمرانی و آموزشی در نقاط مختلف كشور در دست ساخت و اجرا است، خاطرنشان كرد: در نیمه نخست سالجاری یكهزار و 835 طرح آموزشی با زیر بنای یك و نیم میلیون متر مربع در استان های مختلف كشور ساخته و بهره برداری رسیده است.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اعتبار ابلاغ شده به این وزارتخانه در حوزه عمرانی طی سال جاری را 15 هزار میلیارد ریال خواند و گفت: میزان اعتبار در نظر گرفته شده در بخش عمرانی آموزش و پرورش امسال نسبت سال گذشته بی سابقه بوده است.
رییسی ادامه داد: اهتمام دولت و كمك های مردم و خیرین موجب شده است تا یك سوم زیربنای آموزشی كشور طی 6 سال گذشته احداث و مورد استفاده دانش آموزان در سراسر كشور قرار بگیرد.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور، احداث طرح های ورزشی در مدارس كشور را از دیگر اقدامات مورد توجه وزارت آموزش و پرورش در دولت خدمتگزار نهم و دهم خواند و گفت: ساخت سالن های ورزشی و استخر های شنا در مدارس از سیاست های جدی وزارت آموزش و پرورش محسوب می شود تا با انجام این مهم دانش آموزان كشور از سرانه فضای ورزشی مناسب و استاندارد بهره مند شوند.
وی از استانداردسازی سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس كشور خبر داد و یادآور شد: با تامین اعتبار مناسب در این بخش بدنبال ارتقای رفاه و آسایش بیشتر دانش آموزان میهن اسلامی در كلاس های درس و فضای آموزشی هستیم.
گزارش ایرنا حاكی است، چهارشنبه شب با حضور معاون عمرانی آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور مدرسه 12 كلاسه شبانه روزی امام خمینی(ره) تاكستان با 23 میلیارد ریال اعتبار مورد بهره برداری قرار گرفت.