پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨
 

مدیر عامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور از کمک هشت هزار و 430 میلیارد ریالی خیرین در سال گذشته خبر داد.

 

ˈاحمد صالحیˈ   درپانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان سمنان اظهار داشت: جامعه خیرین مدرسه ساز کشور از سال 77 آغاز به کار کرده است و تعهد کمک های خیرین از آن زمان تاکنون به طور متوسط 55 تا 65 درصد محقق شده است.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات خیرین مدرسه ساز کشور از سال 88، ادامه داد: در این سامانه در حال حاضر اطلاعات 22 هزار خیر کشور ثبت شده است اما آمار واقعی خیرین مدرسه ساز در کشور بیش از این عدد است.

وی به اجرای طرح مشارکت دانش آموزان مدارس در مدرسه سازی، افزود: در این طرح، با برگزاری جشنواره ای در مدرسه ها، دانش آموزان نیز کمک هایی را برای ساخت مدرسه بر عهده می گیرند.

صالحی با بیان اینکه طرح مشارکت دانش آموزان در مدرسه سازی با هدف فرهنگسازی این امر خیر برای آینده سازان کشور ادامه دارد، خاطرنشان کرد: با درنظر گرفتن همراهی دانش آموزان در مدرسه سازی، حدود 500 هزار خیر مدرسه ساز در کشور وجود دارد.

وی از راهبرد ویژه جامعه خیرین مدرسه ساز کشور برای همراهی خیرین در هوشمند سازی مدارس خبر داد و اضافه کرد: هر کلاسی که با کمک خیر هوشمندسازی شود به نام همان خیر نامگذاری می شود.

مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با اشاره به آمار ثبت شده در سامانه این جامعه، گفت: بر اساس این سامانه، یک چهارم از خیرین مدرسه ساز کشور را بانوان تشکیل می دهند