پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢ شهریور ١٣٩٨
 
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل با اشاره به وجود بیش از پنج هزار کلاس درس در استان گفت: از این تعداد تاکنون هزار و 530 مورد استاندارد سازی و مقاوم سازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، یاور وحدتی پور پیش از ظهر پنج شنبه در بازدید از مدارس در دست ساخت شهرستان اردبیل تصریح کرد: عملیات مقاوم سازی سه هزار و 450 کلاس درس نیز هم اکنون در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه ساخت مدارس جدید نیز با رعایت استانداردها صورت می گیرد، متذکر شد: مقاوم سازی از جمله ملزومات ایمنی مدارس در مقابل حوادث طبیعی و غیرطبیعی از جمله زلزله، آتش سوزی و... است.

وحدتی پور استحکام ساختمان، برخورداری از عایق مناسب، نورگیری و فضای مطلوب برای تحصیل و برخورداری از استانداردهای فضاهای آموزشی از جمله مواردی است که در استانداردسازی و مقاوم سازی کلاسهای درس به آن توجه می شود.

به گفته مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان برای ارائه خدمات مناسب تحصیلی به دانش آموزان لازم است استانداردها در تمامی موارد از جمله فضاهای فیزیکی رعایت شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر مدارس سطح شهرستانها از وضعیت مناسبی برخوردار بوده و ضروری است بحث مقاوم سازی در مدارس روستایی و مناطق محروم جدی تر پیگیری شود