پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
 
 

هر 45 روز یک پروژه

از تاریخ ابلاغ اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به قم در سال 89 , هر 45 روز , یک پروژه توسط اداره کل نوسازی مدارس استان قم , به بهره برداری رسیده است.

مدیر کل نوسازی مدارس قم با اعلام این خبر افزود از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به قم در سال 89 , 31 مدرسه و کانون فرهنگی با 288 کلاس درس با بیش از 58 هزار مترمربع زیربنا و 14 سالن ورزشی و چند منظوره با بیش از 12 هزار مترمربع زیر بنا ساخته شده یا در حال احداث می باشد.

محسن پورگلیان اضافه کرد در پی سفر مقام معظم رهبری به قم, مبلغ 305 میلیارد ریال جهت ساخت فضاهای آموزشی , پرورشی و ورزشی در قم, به تصویب رسید و تاکنون تمام آن مبلغ محقق گردیده است و مبلغ 102 میلیارد ریال دیگر, علاوه برمبلغ مصوب, تامین اعتبار گردیده است.

وی با اشاره به شرایط تورمی در چند سال اخیر افزود به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی و هزینه دستمزدها, مبلغ برآورد شده اولیه جهت اتمام پروژه ها, تکافوی تکمیل پروژه ها رانمی کند و برای اتمام پروژه های در دست اجرا, مبلغ 282 میلیارد ریال دیگر مورد نیاز می باشد.

لازم به ذکر است تعداد کل پروژه های تامین اعتبار شده از اعتبارات مصوب سفر مقام معظم رهبری , 47 پروژه با 288 کلاس درس و 74 هزار و 415 مترمربع زیر بنا می باشد که از این تعداد 25 پروژه به بهره برداری رسیده است و تحویل آموزش و پرورش گردیده است.

گفتنی است این پروژه ها شامل مدرسه, کانون پرورش فکری, سالن ورزشی و سالن های چند منظوره می باشد.