پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 

 معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور : هرمزگان از جمله استان های برتر کشور در زمینه مدرسه سازی است.

محمدحسین ترابی زاده در خصوص اینکه خیّرین مدرسه ساز را می توان مهمترین رکن توسعه زیرساخت علمی کشور دانست اضافه کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی دولت، استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز تنها گزینه برای گسترش فضاهای آموزشی است.

 

معاون سازمان توسعه تجهیز و نوسازی مدارس کشور تأکید کرد: در بودجه سال آینده واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی به تصویب رسیده که این قانون بستری مناسب برای تکمیل مدارس نیمه تمام توسط خیرین مدرسه ساز خواهد بود.

وی خیّرین مدرسه ساز را افراد گمنامی توصیف کرد و افزود: خیّرین مدرسه ساز حجت انسانیت هستند و با کرامت خود مفاهیمی مانند بزرگی و بزرگواری را به زانو در آورده اند.

ترابی زاده ادامه داد: بسیاری از خیّرین مدرسه ساز با وجود آنکه ساخت دهها فضای آموزشی را در کارنامه خود ثبت کرده اند اما حتی حاضر به نامگذاری یک مدرسه نیز به نام خود نیستند که نشان از صداقت و نیت خالصانه آنان دارد.

معاون سازمان توسعه تجهیز و نوسازی مدارس کشور اضافه کرد:حتی بسیاری از این افراد تمایلی به حضور در آیین بهره برداری از مدارسی که خود ساخته اند نیز نیستند تا کسی چهره آنان را نشناسد.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت خیّرین مدرسه ساز نشانه اعتماد آنان به بخش دولتی و همچنین اعتقاد به اثرگذاری مدرسه سازی در تغییر سرنوشت کودکان و نوجوانان و در نهایت آینده کشور است.

ترابی زاده با استناد به بیاناتی از امام راحل، رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید درباره مدرسه سازی،

تاکید بزرگان کشور بر این موضوع را نشانه اهمیت شکل گرفتن نهضت مدرسه سازی دانست.  مهندس ترابی زاده بیان داشت: مدرسه سازی یک حرکت بزرگ فرهنگی و تلاش خیرین مدرسه ساز جهادی مقدس است.

وی ادامه داد: امیدواریم با توجه مناسب نظام برنامه ریزی کشور و همچنین کمک های خیرین مدرسه ساز نظام آموزش و پرورش کشور بتواند مسیر تکاملی را طی کند.

 

وی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی مفهوم مدرسه سازی نیز نسبت به تعریف کلاسیک آن تغییر کرده و دیگر هرمکان سرپوشیده ای را که دارای میز و نیمکت و تخته سیاه است را نمی توان مدرسه دانست.

ترابی زاده گفت: امروزه اگر یک فضای آموزشی بدون کتابخانه، آزمایشگاه، اتاق کامپیوتر و نمازخانه باشد آن را ناقص می دانند و همگان به این باور رسیده اند که استانداردهای مدرسه سازی نیز توسعه پیدا کرده است.

ترابی زاده در ادامه تصریح کرد: هرمزگان از جمله استان های برتر کشور در زمینه مدرسه سازی است و با توجه به محدودیت منابع تنها راه در عرصه مدرسه سازی استفاده از حمایت خیرین و افراد نیکوکار است.

منبع:روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان