پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 
 

 

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش و پرورش آذربايجان شرقي، محمدرضا حافظي در مراسم بهره‌برداري سه باب مدرسه احداثي در شهرهاي هريس، ايلخچي و خسروشهر استان آذربايجان ‌شرقي اظهار داشت: 12 سال پيش با جمعي 9 نفره كار مدرسه‌سازي را آغاز كرديم و اكنون جامعه خيران مدرسه‌ساز كشور با بيش از 15 هزار عضو با عشق و علاقه مدرسه مي‌سازند كه 750 نفر خير برون‌مرزي است.

وي در ادامه اظهار داشت: 30 درصد مدرسه‌هاي كشور به همت خيران مدرسه‌ساز ساخته شده است و هر سال شاهد رشد صعودي ايثار خيران مدرسه‌ساز نسبت به سال قبل هستيم و همه ساله خيران مدرسه‌ساز به اندازه دو برابر دولت در امر مقدس مدرسه‌سازي هزينه مي‌كنند.

رئيس جامعه خيران مدرسه‌ساز كشور از جشنواره قريب‌الوقوع خيران مدرسه‌ساز در كشور تركيه خبر داد و ابراز اميدواري كرد كه در اين جشنواره مساعدت‌هاي قابل توجهي براي مدرسه‌سازي انجام گيرد و شبكه جام جم مصمم است اين جشنواره را پوشش جهاني دهد.

 

* بازسازي 2700 كلاس درس در دولت نهم و دهم

علي آذر‌نژاد مديركل نوسازي و تجهيز مدارس استان آذربايجان شرقي هم در اين مراسم طي سخناني ضمن تجليل از خيران مدرسه‌ساز كه دولت را در تأمين فضاهاي آموزشي و پرورشي مساعدت و ياري مي‌كنند، گفت 2 هزار و 700 كلاس درس در دولت نهم و دهم در سطح استان آذربايجان شرقي تخريب و بازسازي شده است.

وي، از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي خواست براي تأمين اعتبارات تخريب و بازسازي مدارس در طول برنامه‌ پنجم توسعه وزارت آموزش و پرورش را مساعدت كنند.

كاظم قلم‌چي مسئول بنياد قلم‌چي در اين مراسم گفت: در سال‌جاري در استان آذربايجان شرقي هشت باب مدرسه در شهرهاي هريس ـ ايلخچي ـ خسروشهر ـ آذرشهر ـ مرند ـ صوفيان گوگان و بستان‌آباد كه هر كدام با زير‌بناي 550 متر مربع و با هزينه بالاي يك ميليارد ريال احداث شده و در اختيار دانش‌آموزان قرار مي‌گيرد.

در مراسم افتتاحيه در شهرستان هريس امام جمعه، نماينده مجلس شوراي اسلامي، فرماندار و مدير آموزش و پرورش هريس و در ايلخچي منادي نماينده مجلس شوراي اسلامي و رئيس آموزش و پرورش و در خسروشهر هم رئيس آموزش و پرورش هر كدام طي سخناني از عمل خداپسندانه خيران در امر مدرسه‌سازي قدر‌داني كرده و به بيان عملكرد، مسائل و مشكلات آموزش و پرورش مناطق خود پرداختند.

در اين مراسم حدود 120 نفر خيران مدرسه‌ساز از جمله مدير كل مشاركت‌هاي مردمي وزارت آموزش و پرورش، رئيس مجمع خيران مدرسه‌ساز كرج، چند تن از اساتيد دانشگاه‌ها، اعضاي خيران مسكن ساز، اعضاي اتحاديه و تعاوني ناشران كشور و ساير مسئولان محلي حضور داشتند و استقبال گرمي از خيران مدرسه‌ساز توسط دانش‌آموزان و فرهنگيان شهرهاي هريس و ايلخچي به عمل آمد.