پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
استاندار بوشهر:
روابط عمومي اداره كل نوسازی مدارس استان بوشهر : استاندار بوشهر گفت: هردستگاه اجرايي اين استان بايد ساخت يك كلاس درس را بر عهده گيرد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل  نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس استان بوشهر ،  فريدون حسنوند در نشست شوراي اداري استان بوشهر افزود: با توجه به كمبود كلاس‎هاي درس در اين استان تحقق اين امر كمك بسيار موثري براي جبران اين كمبودها و برطرف كردن مشكلات آموزش و پرورش در حوزه ساخت و ساز مدارس است.

وي اظهار كرد: در بررسي‎هاي انجام شده مشخص شده است كه نياز آموزش و پرورش اين استان بيشتر از آن چيزي است كه در نوسازي و آموزش و پرورش خلاصه شود و به مشاركت مردم و همه دستگاه‎هاي اجرايي در قالب يك حركت بسيجي و جهادي نياز دارد. 

حسنوند بيان كرد: در سال‌هاي گذشته در معاونت برنامه‎ريزي نگاه حمايتي به آموزش و پرورش بوده است اما با توجه به شرايط بودجه‎اي كشور اعتبارات كافي براي اين امر نداريم و قرار است در بخش‏هاي فرهنگي، ورزشي‏، هنري، تربيتي و اخلاقي به كمك آموزش و پرورش برويم.

وي ادامه داد: در ساخت و ساز مدارس اقدامات موثري در استان بوشهر انجام شده اما نياز استان خيلي بيشتر است و به دليل گستردگي مناطق و با توجه به توسعه اين استان لازم است همه دستگاه‎ها به كمك آموزش و پرورش بيايند.

حسنوند با تقدير از فعاليت مجمع خيرين مدرسه‎ساز استان بوشهر يادآور شد: نبايد در گوشه و كنار و حتي مركز اين استان مدارسي باشد كه دانش‎آموزان آن امنيت جاني، رواني، تحصيلي و علمي و آموزشي نداشته باشند و بايد با بهره‎گيري از حمايت‎هاي شركت‎هاي بزرگ سرمايه‎گذاري مستقر در استان آرامش را براي معلمان و محصلان فراهم كنيم.

استاندار بوشهر گفت: ظرفيت‎هايي در اين استان است كه بايد به كمك آموزش و پرورش بيايد و يك بخش درآمدزايي مستمر به ويژه در حوزه تربيتي و پرورشي پيش بيني و زيرساخت‎هاي ديني دانش‎آموزان از اين محل تامين شود.

وي اظهار كرد: بايد از تجارب استان‎هاي ديگر در اين زمينه بهره ببريم و خيراني در كشور فعاليت مي‎كنند كه نقطه جغرافيايي براي آنها ملاك عمل نيست.

استاندار بوشهر ادامه داد: همچنين بايد مراقب باشيم در ساخت و سازها متوقف نشويم و با عبور از تجهيزات به تقويت بنيه علمي دانش‎آموزان بپردازيم و ساخت اماكن جانبي آموزش و پرورش بايد بجد در دستور كار قرار گيرد.

حسنوند اضافه كرد: دستگاه‎هاي اجرايي كه طبق قانون وسائط نقليه خود را براي فروش به كميسيون ماده 2 معرفي مي‎كنند، مي‎توانند اين وسائط را به آموزش و پرورش دهند.

وي گفت: علاوه براين اراضي دولتي قابل استفاده براي مدرسه‎سازي شناسايي شود.

استاندار بوشهر ادامه داد: همه مديران شناسايي و تعامل با خيرين مدرسه‎ساز داخل و خارج از استان را به عنوان يك مسووليت شرعي و ديني بدانند و فرمانداران براي گرفتن كمك‎ از شركت‎هاي دولتي و غيردولتي در اين استان همت كنند.

وي يادآور شد: دستگاه‎هاي خدماتي شامل آب، برق و گاز در سال 91 همه انشعابات خود به مدارس را رايگان ارائه و هزينه اين خدمات را با احتساب قانون 50 درصد تخفيف از معاونت‎هاي عمراني و برنامه‎ريزي استانداري دريافت كنند.

وي گفت: اين دستگاه‎ها حق قطع خدمات خود در مدارس و ديگر دستگاه‎ها را ندارند مگر اين كه مصوبه شوراي تامين استان را در اين زمينه گرفته باشند.

حسنوند اضافه كرد: تقويت بنيه علمي آموزش و پرورش يكي از مسائل مهم استان بوشهر است و در ابعاد مختلف تلاش كرديم مسائل تربيتي، پرورشي، آموزشي، علمي، عمراني و توسعه‎اي را در اين زمينه مد نظر قرار دهيم.

حسنوند بيان كرد: اقدام رسانه‎ها و مطبوعات در اطلاع‌رساني مشفقانه و ناصحانه قالب تقدير است كه به جاي سنگ‎اندازي و نقدهاي نابه جا مشكلات را شفاف‌سازي مي‎كنند و هدف ما نيز در بيان مشكلات سياه‎نمايي اقدامات نيست بلكه به دنبال ارائه راهكارهاي كاربردي و اتخاذ تصميم هاي اساسي در اين حوزه هستيم.


وي با تاكيد بر هوشمندسازي همه مدارس استان بوشهر گفت: بايد بهترين تجهيزات پرورشي در اختيار دانش‎آموزان قرار گيرد تا شبيخون فرهنگي و اقدامات نرم دشمنان در اين عرصه نتواند آنان را تهديد كند و اين امر به عنوان يك اولويت اساسي بايد در دستور كار قرار گيرد.

استاندار بوشهر يادآور شد: ظرف دو ماه آينده در كم ترين ميزان 20 ميليارد ريال براي تامين تجهيزات در اختيار آموزش و پرورش قرار مي‎گيرد و برخي پروژه‎ها نيز به منظور شتاب بخشي با رعايت قانون و ترك تشريفات اجرا مي‎شوند.


وي ادامه داد: اعتبارات پروژه‎هاي آموزش و پرورش سفر مقام معظم رهبري به كنگان 100 درصد تخصيص يافته و تا بهمن به بهره‎برداري مي‎رسند ضمن اين كه اعتبارات 100 درصدي پروژه‎هاي ديگري كه تا بهمن و اسفند آماده بهره‎برداري شوند نيز تخصيص داده مي‎شود.


حسنوند افزود: همه كساني كه راهكار، طرح و پيشنهادي دارند تحت عنوان نهضت مدرسه‎سازي ارائه كنند و به عنوان بسيج سازندگي در ساخت و ساز و تجهيز مدارس اجرا كنيم.


استاندار بوشهر در اين نشست 15 ميليارد ريال براي تامين تجيهزات آموزش و پرورش استان بوشهر اختصاص داد.