پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
  به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس خوزستان، دكتر رييسي در آيين توديع و معارفه مدير كل نوسازي مدارس خوزستان عنوان كرد: تحويل هر سال چند صد پروژه، چند هزار كلاس درس و چندين هزار مترمربع زيربناي آموزشي در سطح استانها و كشور كار آساني نيست.

وي گفت: عمق كار را همكاران و پيمانكاران زحمتكش مي‌دانند.

دكتر رييس همچنين افزود در بخشي كه به عهده نوسازي مدارس كشور بوده است اتفاقات بزرگي صورت گرفته است و با اعتبارات خوبي كه در اختيار بخش عمراني وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است بيش از 3 برابر دوره قبل (برنامه سوم توسعه) شاهد پيشرفت بوده‌ايم.

وي گفت: طي برنامه چهارم توسعه بيش از 5600 ميليارد تومان در اختيار بخش عمراني آموزش و پرورش قرار گرفته است و همزمان با آغاز دولت نهم با اين اعتبار 15 ميليون و 400 هزار مترمربع فضاي آموزشي تا دهه فجر امسال جايگزين فضاهاي آموزشي كشور شده است يعني هر روز بيش از 8000 مترمربع ساخته شده است و با احتساب هر دو ساعت يك فضاي آموزشي در طي پنج سال گذشته ساخته و مورد بهره‌برداري قرار گرفته است و  ما توانسته‌ايم در هر روز 54 كلاس درس به فضاهاي آموزشي كشور اضافه كنيم.

دكتر رييسي با اشاره به انتظارات خود از مدير كل جديد نوسازي مدارس خوزستان مهندس جمشيد فرحبخش گفت: ايشان بايد سه اولويت در كارهاي خود لحاظ نمايد. 1) هيچوقت كيفيت را فداي كميت نكند مخصوصا در بخش معماري با توجه به اينكه استان خوزستان در مناطق مختلف جغرافيايي نياز به ساخت و ساز متفاوت دارد. وي افزود هيچ فضاي آموزشي در سطح كشور نبايد بدون نمازخانه باشد و آموزش و پرورش نيز نبايد مدارس بدون نمازخانه را تحويل بگيرد. 2) خيّرين مدرسه‌ساز. وي گفت تعريف آموزش و پرورش و نوسازي مدارس بدون تعريف خيّرين مدرسه‌ساز امكان‌پذير نيست. همچنين ادامه داد: وجود خيّرين مدرسه‌ساز در كنار نوسازي مدارس به كار معنويت و بركت مي‌دهد. دكتر رييسي مسئله سوم را تعامل عنوان كرد وآن را با اهميت دانست و گفت : مدير كل نوسازي مدارس خوزستان بايد با ارتباط بيشتر با نماينده‌ي محترم ولي فقيه، مسئولين ارشد استان شامل استاندار و معاونين ايشان و دستگاه بهره‌بردار بايد تعامل بيشتري در برنامه‌هاي خود لحاظ نمايد.

دكتر رييسي در پايان، استان خوزستان را از لحاظ توليد پروژه‌ها، اعتبارات و خيّرين مدرسه‌ساز، يكي از استانهاي مهم و استراژيك دانست.