پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨
 
 

به گزارش روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در راستای رهنمودهای مقام مظعم رهبری (مد ظله العالی)،‌طرحی با عنوان احداث و تجهیز1000 کلاس در در مناطق کمتر توسعه یافته کشور در سال 1387 مورد مطالعه قرار گرفت و سرانجام این طرح در قالب قرارداد با سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور در تاریخ 1/4/1387 عملیاتی شد.
بر همین اساس برنامه زمانبندی شده احداث 1000 کلاس درس در قالب مدارس کامل و مورد نیاز مناطق کمتر توسعه یافته به مدت 4 سال طبق قوانین و دستور‌العمل‌های موجود، پس از احداث به آموزش و پرورش منطقه تحویل خواهد گردید.
این مدارس با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد و 360 میلیون ریال با مساحتی حدود 12330 متر مربع ساخته شده است. مدرسه 6 کلاسه راهنمایی شهرستان خاتم با مساحتی حدود 2670 متر مربع، مدرسه راهنمایی 6 کلاسه شهرستان بافق با مساحتی حدود 4660 متر مربع و همچنین دبیرستان 12 کلاسه شهرستان صدوق با مساحتی حدود 5000 مترمربع در مدت حدود یکسال توسط مؤسسه بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)‌ احداث گردیده است.
این مدارس توسط مسئولان استان یزد، سازمان تجهیز و نوسازی و مسئولان مؤسسه بنیاد برکت، روز یکشنبه و دوشنبه هفدهم و هجدهم مرداد ماه افتتاح شد. کلیه مدارس برکت دارای استانداردهای ملی که شامل: فضای آموزشی، فضای پرورشی، سرویس بهداشتی، محوطه‌سازی و دیوار کشی و سرایداری می‌باشد.
بنیاد برکت مجموعه‌یی است وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری، به منظور کمک و همیاری برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه‌ها و واحدهای کسب و کار مستعد فعالیت و فاقد دانش و مهارت لازم، در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم، در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران تشکیل گردیده است. کلیه مدارس اهدایی مؤسسه بنیاد برکت در سطح کشور با عنوان مدارس برکت نام‌گذاری شده است.