پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 
 

 مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس خراسان شمالي گفت: نيكوكاران اين استان از سال 85 تاكنون‌ ساخت 80 فضاي آموزشي را در خراسان شمالي تقبل كردند.

 ابوالقاسم بابايي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: اين تعداد فضاي آموزشي در زمين‌هايي به وسعت 261 هزار متر مربع و 230 كلاس درس اجرايي شده است.

وي افزود: ميزان تعهد نيكوكاران طي چهار سال گذشته براي ساخت فضاهاي آموزشي در اين استان بيش از 121 ميليارد ريال بوده است.

بابايي تصريح كرد: اين فضاهاي آموزشي علاوه بر كلاس درس، داراي فضاهاي خوابگاه، نمازخانه، كتابخانه و ... بوده كه به آينده‌سازان اين مرز و بوم از سوي نيكوكاران احداث شده است.

وي با بيان اينكه مشاركت خيران مدرسه‌ساز طي چند سال گذشته از رشد قابل قبولي برخوردار بوده، اظهار داشت: براساس بررسي‌هاي به عمل آمده ميزان مشاركت نيكوكاران در امر مدرسه سازي در خراسان شمالي هر سال نسبت به سال قبل خود تا صد درصد افزايش را نشان مي‌دهد.

به گفته مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس خراسان شمالي، مجمع خيران مدرسه‌ساز استان از سال 85 با هدف توسعه و رشد فرهنگ مشاركت در امر ايجاد فضاهاي آموزشي و پرورشي در خراسان شمالي آغاز به فعاليت كرده است.

وي با اشاره به اهداف مجمع خيرين مدرسه‌ساز خراسان شمالي، هفت محور را از اهداف اصلي اين مجمع عنوان كرد و اظهار داشت: مجمع خيران مدرسه‌ساز در راستاي شناسايي و كسب اطلاع از نيازها و مشكلات، توسعه فرهنگ مشاركت، شناسايي خيرين، فعال كردن تشكل‌هاي مردمي، ارتباط با رسانه‌ها، برگزاري همايش‌ها و جشنواره تكريم به منظور ترغيب عموم مردم براي مشاركت در ساخت مدرسه تلاش مي‌كند.

184 هزار دانش‌آموز در سطح خراسان شمالي تحصيل مي‌كنند كه بيش از نيمي از اين دانش‌آموزان در مدارس روستايي به تحصيل اشتغال دارند.