پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 
 

نوسازی مدارس فارس طی دوره پنج ساله درصورت تامین اعتبار

شیراز - خبرگزاری مهر: مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس گفت: در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز می توان طی یک دوره پنج ساله مدارس استان را نوسازی کرد.

احمد دست نیان در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: در حال حاضر دراستان فارس بالغ بر 11هزار و 500 کلاس درس غیر استاندارد داریم که بر اساس پیش بینیهای انجام شده برای استاندارد سازی آنها 500 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

وی اظهار کرد: در سال 84 بالغ بر 16 هزار کلاس درس غیر استاندارد در استان فارس وجود داشت که از سال 84 تاکنون بالغ بر سه هزار و 500 کلاس را مقاوم سازی و استانداردسازی کرده ایم و یا مراحل تخریب و ساخت بر روی آنها صورت گرفته است.

مدیر کل نوسازی مدارس استان فارس تاکید کرد: از سال 85 تا کنون یکی از مسولیتهای مهم اداره نوسازی مدارس تخریب، بازسازی و با مقاوم سازی مدارس غیر استاندارد است.

دست نیان افزود: بر اساس قوانین سازمان، مدارسی غیر استاندارد محسوب می شوند که یا تخریبی هستند و یا اینکه مقاوم سازی نسبی دارند و مراحل مقاوم سازی بر روی آنها قابل انجام است.

وی با اشاره به پروژه های آماده تحویل برای دهه فجر اظهار کرد: برای دهه فجر سال 90 بالغ بر 62 پروژه آماده تحویل داریم که با اعتباری برابر 23 میلیارد تومان ساخته شده که شامل 360 باب کلاس درس است که در قالب 56 هزار متر مربع تحویل می شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: فعالیتها و عملکرد سازمان نوسازی مدارس در سالهای آتی بر اساس دو رویکرد خواهد بود که این دو رویکرد شامل استفاده از معماری ایرانی-اسلامی و صرفه جویی در مصارف سوخت هستند.

وی با اشاره به لزوم صرفه جویی سوخت در مدارس بیان کرد: مدارس بعد از ادارات ارگانهایی هستند که بیشترین مصرف سوخت در آنها وجود دارد و لزوم توجه به صرفه جویی در مصرف سوخت آنها بیس از پیش احساس می شود که در همین راستا تلاش می کنیم از شیشه های دو جداره و سیستم حرارت مرکزی در مدارس استفاده کنیم.

مدیر کل نوسازی مدارس در استان فارس اظهار کرد: یکی از منابع مهم تامین اعتبار برای ساخت مدارس خیران هستند که در 12 سال گذشته تاکنون 200 میلیارد تومان در ساخت فضاهای آموزشی مشارکت داشته اند و با کمک آنها بالغ بر 700 باب پروژه در استان تحویل شده است.