پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨
 

نهمین گردهمایی مجامع خیرین مدرسه ساز کشور در استان قم برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان قم نهمین گردهمایی مجامع خیرین مدرسه ساز کشور در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ششم و هفتم آذر ماه در خانه معلم  قم برگزار گردید.

این گردهمایی با حضور اعضاء هیئت مدیره جامعه خیرین و روسای مجامع خیرین مدرسه ساز کشور – مرتضی رئیسی و مرضیه گرد از معاونین وزیر آموزش و پرورش و مسئولین استان قم برگزار گردید .

در این مراسم ابتدا امین جعفری مدیر کل آموزش و پرورش استان قم و حجه الاسلام والمسلمین آشتیانی نماینده مردم قم در مجلس و حجه الاسلام و المسلمین انصاری معاون سیاسی استاندار قم به میهمانان خوش آمد گفته ودرخصوص امر مقدس مدرسه سازی بیاناتی را ایراد نمودند.

سپس مرضیه گرد معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی و خانواده به ایراد سخنانی پرداختند : وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های عمل صالح ماندگاری و توسعه خیر است، عنوان کرد: تا زمانی که دانش‌آموزان در مدرسه قدم بر می‌دارند خیر و برکت آن برای شما خیرین مدرسه‌ساز باقی خواهد ماند.

وی همچنین گفت: توفیقی نصیب شما عزیزان و خیرین شده است که جهت صحیح را در زندگی خود یافته‌اید و سرمایه خود را در راه تعلیم و تعلم در جامعه هزینه می‌کنید

در ادامه مرتضی رئیسی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور عنوان کرد: شما خیرین می‌توانید هم پروژه‌های جدیدی را آغاز کنید و هم اینکه در پروژه‌های ناتمام که توسط دولت آغاز شده و در نیمه راه قرار دارد، مشارکت کنید و دولت نیز در این راه با شما همکاری خواهد کرد. رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: همه ما برای موضوع تعلیم و تربیت جمع شده‌ایم و اصل و هدف ما مدرسه‌سازی است و این هدفی است که همه ما به آن پایبندیم.

پس از آن جلسات تخصصی روسا با سخنان محمد رضا حافظی رئیس هیئت مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور آغاز گردیده و در دو نوبت صبح و دو نوبت عصر ادامه یافت .

در حاشیه این مراسم دیدارهای جداگانه ای توسط شرکت کنندگان در این گردهمایی با آیات عظام نوری همدانی – جوادی آملی و جعفر سبحانی صورت پذیرفت و  رهنمودهای لازم توسط این مراجع تقلید بزرگوار به خیرین مدرسه ساز داده شد .

در این دیدار آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد:‌

مدرسه‌سازی کار بزرگی است، زیرا مدرسه بستری است تا افراد بزرگی در این مکان‌ها تربیت شوند.

همچنین حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی فرمودند :

برای دانش‌آموزان مسکن نسازید، مدرسه بسازید، اگر تعلیم و تعلم بر اساس ارزش‌های الهی تحقق پذیرد شما خیرین تا قیامت از برکات و ثواب آن بهره می‌برید.

دردیدار با حضرت آیت الله جعفرسبحانی  ایشان اظهار نمودند :

صدقه جاریه تنها عملی است که پس از مرگ هم ثوابش به انسان می‌رسد؛ ساخت مدرسه که آیندگان از آن استفاده کنند صدقه جاریه محسوب می‌شود.