پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از وجود 500 هزار عضو جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: 500 هزار نفر عضو جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، امیر خجسته شامگاه دوشنبه در حاشیه شانزدهمین همایش جشنواره خیرین مدرسه‌ساز شهرستان فامنین از وجود 6 هزار طرح آموزشی در کشور از سوی خیرین مدرسه‌ساز خبر داد و اظهار داشت: جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با ظرفیت 500 هزار عضو ظرفیت خوبی برای اقتصاد مقاومتی هستند.

وی با اشاره به اینکه 30 درصد از نظام آموزشی کشور توسط خیرین مدرسه‌ساز ایجاد شده است، افزود: با تأکیدات مقام معظم رهبری در راستای توجه به فرهنگ، فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ باید مورد توجه بیشتری باشد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان همدان نیز مدرسه‌سازی را صدقه جاریه دانست و گفت: با آغاز طرح ابتکاری سازمان نوسازی و تجهیز مدارس از سال 73، خیرین مدرسه‌ساز مورد توجه بوده است.

ابراهیم امینی‌فر از تحقق67 درصد از تعهدات خیرین مدرسه‌ساز در امر ساخت و نوسازی مدارس طی سال گذشته خبر داد و یادآور شد: با آغاز طرح و تعهدات 500 میلیون تومانی خیرین مدرسه‌ساز شاهد افزایش 8 میلیارد تومانی ساخت و نوسازی در سال گذشته بودیم.

وی با تأکید بر اهمیت ساخت پروژه‌های عمرانی توسط خیرین مدرسه‌ساز در سال جاری گفت: امیدواریم با همکاری خیرین مدرسه‌ساز تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان انجام شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان از وجود بالغ بر 33 پروژه‌ استانی در حال اتمام خبر داد و گفت: با ادامه برگزاری همایش خیرین مدرسه‌ساز تا یکم خرداد 93 امیدواریم تکمیل پروژه‌ها به دست خیرین مدرسه‌ساز صورت گیرد.

رسول حسینی فرماندار شهرستان فامنین نیز انفاق مال از سوی خیرین مدرسه‌ساز را توفیقات الهی در حق آنها دانست و افزود: امیدواریم در آینده شاهد استمرار کارهای خیر از سوی خیرین در راستای ارتقای نظام مقدس اسلامی باشیم.

در پایان قول ساخت مدرسه ابتدائی روستاهای امامزاده پیرنهان شهرستان فامنین با حداقل هزینه 100 میلیون تومان توسط احمد حسینی خیر مدرسه‌ساز اخذ شد.